Fontos győzelmet arattunk a Fradi ellen.

A mieink a kötelező győzelem súlyával a vállukon készültek az FTC-PLER Budapest elleni mérkőzésre, hiszen mindeki tudta, hogy a két pont – különösen a Balatonfüred tatabányai veresége után – azt jelentené, hogy a felsőházi rájátszást nagy valószínűséggel a B. Braun Gyöngyös csapatával rendeznék.
Jó hangulatban készülhettünk a találkozóra, a sérültek felépültek, így mindenki hadra fogható volt a találkozó előtt. A B. Braun Gyöngyös a fekete vendégmezben lépett a pályára, a mérkőzés pedig vendég-góllal indult. Zavarba azonban nem jöttünk, Szabó Péter gyorsan egyenlített, majd Gazdag Tibor is eredményes volt büntetőből. A kapuban Hudák Henrik most is jó formában kezdett, egyebek mellett ennek is köszönhettük, hogy az ellenfél több támadása is sikertelenül zárult, és a sérüléséből felépült Bakos Dávid találatával már kétgólos gyöngyösi előnyt mutatott az eredményjelző (10:8). Mikor hárommal vezettünk, a vendégek vezetőedzője, Zsiga Gyula időt kért, azonban szavai nem adtak új lendültet csapatának: ismét mi lőttünk gólt, és négygólosra növeltük az előnyünket (12:8). A folytatás is kedvezően alakult gyöngyösi szempontból, Hudák ziccert védett, Frey Tamás góljával pedig 14:10-es előnyt dolgoztunk ki. Sajnos a félidő utolsó percei nem sikerültek a legjobban, a fővárosiak gyors gólokkal egygólosra csökkentették a hátrányukat, és 14:13-nál vonultak pihenőre a csapatok.
A második játékrész Gazdag Tibor hetesgóljával indult, majd Gúnya Péter növelte a gyöngyösi előnyt (16:13). A folytatásban Varsandán Milán és Szalafai Gábor is eredményes volt, így hatpercnyi játék után 19:16-ot mutatott az eredményjelző. Ekkor Sándor Roland is a pályán volt már, aki sérülése után megtalálta jó formáját, és három góllal is hozzájárult a góltermésünkhöz. A második játékrész első felében így tovább tudtuk növelni előnyünket, és a félidő derekán már öttel vezettünk (24:19). A legnagyobb különbség hat gól volt a két csapat között, és szerencsére az FTC-PLER továbbra sem találta a védekezésünk elelnszerét, így nem tudtak közelebb férkőzni, a mieink pedig végül négy találatot őriztek meg az előnyből, és 29:25-re nyerték meg a találkozót. A mérkőzésen a ferencvárosi Lendvay Péter szerezte a legtöbb találatot, a mieinknél az öt gólig jutó Gúnya volt a legeredményesebb. A mérkőzés legjobbjának a hazai szurkolók Frey Tamást választották.

Azt mondhatjuk, hogy a győzelem végig nem volt kérdés, és ezúttal a Vác valamint a Pécs elleni utolsó húsz perc gyengébb teljesítménye sem kísértette a mieinket, így nagyon fontos győzelmet sikerült aratni, és nagy eséllyel bent tudhatjuk magunkat a legjobb hat csapat között. Kedden a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Pick Szeged csapat érkezik majd Gyöngyösre, aztán a bajnokságban a Balatonfüred, a Csurgó és a Veszprém ellen már felszabadultan, komolyabb tét nélkül játszhatunk.

Nagy Károly: Nagyon boldog vagyok, úgy érzem, hogy ezzel a győzelemmel elértük a célunkat, bent vagyunk a legjobb hat között. Aki követte a bajnokságot, tudja, mennyi harccal, sérüléssel és küzdelemmel telt az eddigi időszak. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, hogy három fordulóval a vége előtt behozták a hatba a csapatot. Köszönöm a közönségnek, hogy végig kitartott mellettünk, bízom benne, hogy az utolsó három fordulóban meg tudjuk hálálni ezt a bizalmat.
Zsiga Gyula: Megpecsélte a sorsunkat, hogy az elején nagyon kevés lövésünk ment be, Hudák jó napot fogott ki, és védekezésben sem találtuk a Gyöngyös játékának ellenszerét. Tudom, hogy nem kifogás, de a sok sérült is hátráltatott bennünket. Gratulálok a Gyöngyösnek, nekünk most jókor jön a szünet, aztán két mérkőzés következik, ahol kötelező lesz majd győzelmet aratnunk.
Frey Tamás: Mindenki tisztában volt a nagy téttel, és ez szerencsére inkább doppingolta a csapatot, így a helyzeteinket sikerült belőni, és a kritikus pillanatokban is segített bennünket.
Gúnya Péter: Az első félidő utolsó pár percét ugyan egy kicsit elrontottuk, de egyébként végig jól játszottunk, és felőröltük az ellenfelet. A cserék – köztük én is – hozzá tudtak tenni a mérkőzéshez, bízom benne, hogy ezzel megvan a hatodik helyünk.