Alulmaradtunk Tatabányán

Vereséget szenvedett Tatabányán a HE-DO B. Braun Gyöngyös, amely az első félidő után még csak háromgólos hátrányban volt, a második játékrészben azonban tízgólos is volt a különbség a csapatok között.

Mi kezdhettük a találkozót, és rögtön az első támadásunkat Schäffer révén sikerült is gólra váltanunk, ezzel megadtuk az alaphangot a csapatunkat ezúttal is elkísérő mintegy ötven szurkolónak, aki most is derekasan biztatta farkasainkat. Az első öt perc szorosan alakult, Tomic büntetőt hárított, így Varsandán góljával döntetlenre álltunk (2-2), ahonnan azonban a hazaiak elléptek 4-2-re. Gráf révén igyekeztünk tapadni ellenfelünkre, de a 10. percre így is háromgólos vezetést dolgozott ki a Tatabánya (6-3). Egy 3-0-ás rohammal egyenlítettünk, Halász, Schäffer és Varsandán gólja után a 12. perc derekán 6-6-os állást mutatott az eredményjelző. Két hazai találat következett, Gráf Martint pedig piros lappal állították ki a játékvezetők. Az első negyedóra végén 9-6-os állást mutatott az eredményjelző, Bíró Balázs magához hívta játékosait. Hegedüs zárkóztatta falkánkat, majd a most is remek formában játszó Schäffer szerzett gólt, de a különbség maradt, a 18. percben 10-8 volt az állás. Varsandán góljával a 20. percben még tartani tudtuk két gólon magunkat (11-9), innen azonban egészen ötgólos előnyig menetelt a hazai gárda, amikor Schäffer megszerezte a tizedik találatunkat (14-10). Jóga volt eredményes, a hazaiak azonban megbüntették hibáinkat, és a 27. percben ismét öttel vezettek (16-11). Varsandán büntetőt értékesített, majd üreskapus gólt szerzett (16-13), az utolsó percnek pedig egy tatabányai időkérés után rugaszkodtak neki a csapatok. Tomic védeni tudott, és mi sem voltunk már eredményesek, így maradt a 16-13 a szünetre.

Tatabányai találattal indult a második félidő, majd az első négy percben hatgólos előnyt dolgoztak ki a házigazdák, amikor Hamidovic megszerezte a játékrész első gyöngyösi találatát (19-14). Schmid, majd Hegedüs zárkóztatta a mieinket, ezt azonban újabb két hazai találat követte, ráadásul a 39. percben büntetőt hibáztunk, így a Tatabánya visszaállíthatta hatgólos vezetését (22-16). Gábori szerzett gólt, majd időkérésünk után Schäffer volt eredményes (23-18), ezután pedig Gyánti mutatott be egy védést, de a mérkőzés utolsó tizenöt percének így is az addigi legnagyobb, hétgólos különbséggel kezdtünk neki: 25-18. Jaros Olivér vette be Nagy Benedek kapuját, majd Jóga is eredményes tudott lenni, de góljainkra mindig érkezett válasz a hazaiaktól, így a különbség állandósulni látszott (27-20). Jaros és Menyhárt szaporította a vendégtalálatok számát, azonban nyolc perccel a vége előtt is héttel vezettek a hazaiak (29-22). A különbség tovább nőtt, az 56. percben már tíz góllal vezetett a Tatabánya (32-22), a végső dudaszóig pedig egy gólt sikerült lefaragnunk, és 34-25-ös eredménnyel ért véget a találkozó.

K&H férfi kézilabda liga, 21. forduló
MOL Tatabánya KC – HE-DO B. Braun Gyöngyös 34-25 (16-13)
Tatabánya, 1865 néző
V.: Kiu Gábor, Kiu Tamás

Tatabánya: Székely, Nagy B. (kapusok), Maras 5, Ubornyák 6, Peric 1, Obradovic, Hornyák 2, Ugalde 2, Pergel 4, Krancz 3, Győri 3 (1), Vilovszki 3, Bodor, Rodriguez 4, Edwards 1, Bodnár. Edző: Tombor Csaba.

Gyöngyös: Tomic, Gyánti (kapusok), Nagy Á., Halász 2, Jaros 2, Varsandán 5 (1), Hegedüs 2, Gábori 1, Lakosy, Schmid 1, Gerdán, Schäffer 5, Hamidovic 1, Gráf 1, Jóga 2, Menyhárt 3. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1.