Alulmaradtunk Budakalászon

Csak az első negyedórában tudta szorosan tartani az erdményt Budakalászon a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata, amely tízgólos hátrányban is volt, és végül öt góllal maradt alul a K&H liga 12. fordulójának mérkőzésén.

Legutóbb a Ligakupa döntőjében lépett pályára a HE-DO B. Braun Gyöngyös Budakalászon, s akkor hiába győzött, összesítésben alulmaradt, és az ezüstéremmel kellett, hogy vigasztalódjon. A mostani bajnokit egy kimaradt helyzettel kezdtük, így az első gól a házigazdák neve mellett jelent meg az eredményjelzőn. Gyorsan egyenlítettünk, majd az ötödik percben, 2-1-es hazai vezetésnél emberhátrányba kerültünk. A Budakalász 5-2-re lépett meg, ám farkasaink derekasan küzdöttek, és a 12. percben már újra egyenlő volt az állás (6-6). Egy perccel később már vezettünk is, ám a 20. perc végén egy büntetőből háromgólos előnyt dolgoztak ki a hazaiak (10-7). Időt kértünk, de nem sikerült közelebb zárkóznunk, egy újabb hétméteressel a hazaiak négy góllal léptek meg, a 25. percben pedig már hat találattal vezettek (13-7). Két perccel a félidő vége előtt 14-9 volt az állás, amikor Csoknyai István hívta magához játékosait, Tomic és Gyánti – utóbbi büntetőt védett – azonban tett róla, hogy több gólt már ne kapjunk a játékrészben. Igaz, Váczi is bemutatott még két védést, így a sípszóig az eredmény nem változott.

Mi kezdtük a gólgyártást a második félidőben, de a Budakalász gyorsan visszaállította az ötgólos különbséget, sőt a 37. percben már hattal vezetett: 17-11. A folytatásban fel-feljöttünk öt gólra, de a hátrányunk számottevő mértékben nem csökkent, sőt a játékrész derekától újra növekedni kezdett, a 48. percre a hazaiak megduplázták az előnyüket, és emberelőnyben játszva elérték a lélektani, tízgólos különbséget: 26-16. Sajnos innen már nem volt esélyünk újra nyílttá tenni a találkozót, csak a különbség csökkentésére maradt lehetőségünk. Végül sikerült visszazárkóznunk öt gólra, de a pontszerzésre nem volt esélyünk.

Farkasaink idei utolsó mérkőzésüket december 9-én 14 órától Hatvanban játsszák a Tatabánya ellen.

K&H férfi kézilabda liga, 11. forduló
CYEB Budakalász – HE-DO B. Braun Gyöngyös 31-26 (14-9)
Budakalász, 200 néző
V.: Paska Dániel, Vastag Sámuel

Budakalász: Tóth M., Váczi 1 (kapusok), Kovács 3, Tyiskov 1, Tóth Sz. 1, Mikhalin, Ranisavljevic 2, Vrhovina, Kiss 4, Halász 5, Varjú 7 (4), Szakács, Juric-Grgic 2, Sinkovits 5, Berényi, Dávid. Edző: Csoknyai István.

Gyöngyös: Tomic 1, Gyánti (kapusok), Ubornyák 5, Potisk 2, Jaros 1, Varsandán 7, Hegedüs 1, Lakosy 4 (2), Bodor, Schmid, Edwards 1, Schäffer 3, Gráf 1, Jóga, Pietruszko, Kovács. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.