A hatodik helyen zárt a B. Braun Gyöngyös csapata a III. Gyopárosfürdő-kupán, miután a vasárnapi helyosztón hosszabbítás után alulmaradt a Temesvárral szemben. A kiválóan szervezett orosházi torna remekül szolgálta a felkészülésünket, így a csapat elégedetten utazhat haza.

Pénteken a Kragujevac elleni 31-30-as vereséggel indult a torna a B. Braun Gyöngyös számára, majd a mieink a Bukaresttel szemben is alulmaradtak egy kiélezett, szoros mérkőzésen. Szombaton, a házigazda Orosháza legyőzésével vált biztossá, hogy csapatunk a csoport harmadik helyén végez a Gyopárosfürdő-kupán, és így a zárónapon az ötödik helyért játszik a másik csoport harmadik helyezettjével. Vasárnap délelőtt aztán az is eldőlt, hogy ellenfelünk a Temesvár csapata lesz, amely 27:26-ra kapott ki első meccsén a váciaktól, majd 32:28-ra verte a Ceglédet. Harmadik mérkőzésükön 25:25-ös döntetlenre végeztek a Balatonfüreddel, ami jól mutatta erejüket. Könnyű meccsre tehát ismét nem számíthattunk, ennek ellenére az első percekben mi voltunk előnyben. A Politehnica azonban előbb egyenlített, majd megfordította az állást, és a félidőre háromgólos előnyt dolgozott ki (11-14).

A második játékrészben sikerült felállnunk, és a hajrára ismét kiélezetté vált a mérkőzés. Az utolsó tíz percben teljesen nyílt volt a küzdelem, és a játékvezető 26-26-os döntetlennél időn túli hétméterest ítélt a temesváriaknak. Tamási azonban védte a büntetőt, így az ötödik hely sorsáról az egyszer ötperces hosszabbítás volt hivatott dönteni. A ráadásban két gólt kaptunk, de csak egyet sikerült lőnünk, így a Temesvár végzett az ötödik helyen, míg a B. Braun Gyöngyös végül a hatodik helyen zárta a rendkívül hasznos felkészülési tornát.

– Csak ismételni tudom magam, megint egy kiélezett mérkőzést játszottunk, amelyen jól küzdött a csapatunk – értékelt Gulyás István vezetőedző. – Voltak pontatlanságaink, és a belső posztokra ezen a meccsen csak négyen voltunk, de így is elégedettek lehetünk – még a vereség ellenére is. Kiváló hangulatban telt az elmúlt három nap, a torna pedig nyolc közel azonos képességű csapat küzdelmét hozta. Remek volt a szervezés, köszönjük vendéglátóinknak, hogy itt lehetünk.