A végén csúsztak ki kezünkből a pontok

Egészen az 53. percig magabiztosan vezetett a Tatabánya ellen a HE-DO B. Braun Gyöngyös, amely a Hatvani Sportcsarnokban játszotta utolsó idei mérkőzését. A küzdelmes, kiélezett találkozó végjátéka a vendégeknek sikerült jobban, és farkasaink végül egygólos vereséggel búcsúztatták az évet.

A szokatlan helyszínen is a megszokott lelkes szurkolás fogadta a gyöngyösi farkasokat az év utolsó bajnokiján, több százan kísérték el a csapatot, amely remek rajttal hálálta meg a biztatást: Potisk rögtön az első támadásból felavatta Bartuczot a vendégek kapujában, majd Hegedüs volt eredményes, Tomic pedig büntetőt hárított – mindezt az első három percben, melynek leteltével 2-0-ára vezettünk. Az 5. percben Potisk értékesített büntetője után újabb Tomic-védés következett, majd még egy, amit Edwards indítás-gólja követett; hét perc után 4-0-ára vezettünk, a vendégek pedig időt kértek. Hét és fél percet kellett várni az első tatabányai találatra, majd ismét a remek formában védő Tomic hárított, aki a góllövők közé is feliratkozott egy üres kapus találattal: 5-1. A 11. percben másodszor kerültünk emberhátrányba, amit gyorsan gólra váltott a Bányász, de Lakosy büntetőből válaszolt, így megőriztük a négygólos vezetést: 6-2. Egy tatabányai találat után Hegedüs harcolt ki hétméterest és kiállítást, a büntetőt pedig Potisk értékesítette: 7-3. Hegedüs volt újra eredményes, 8-5-nél pedig Tomic negyedszer védett, majd Hegedüs és Bura talált be, a 18. percre ötgólosra növelve az előnyünket (10-5). A 20. percben Potisk kiállításával fogyatkoztunk meg, a vendégek pedig 10-6-ra zárkóztak, majd Ancsinnak is el kellett hagynia a pályát. Tomic megint védett, Bíró Balázs pedig magához hívta a játékosait. Most Bartucz hárított, majd a kapufa állt mellé, így a vendégek 11-8-ra zárkóztak, de Kovács Gergő két góljával gyorsan sikerült visszaállítanunk a négygólos vezetést (13-9). Támadásban bele-belehibáztunk, amit kihasznált a Tatabánya, és három perccel a félidő vége előtt már csak két gól volt az előnyünkből (13-11). Ubornyák törte meg a három és fél perces gólcsendünket (14-11), majd Schäffer lőtt hatalmas gólt, de a Tatabányának minden gyöngyösi találatra volt válasza. Két Tomic-védés és egy Edwards-gól még belefért a dudaszóig, így 16-13-as vezetésnél vonulhattak pihenőre farkasaink.

Vendégtalálattal indult a második félidő, de Schäffer gyorsan válaszolt (17-14), majd Hegedüs emberelőnyben növelte 18-ra a góljaink számát, miközben őriztük a háromgólos vezetést (18-15). Edwards találatával újra négy volt közte, és folytatódott a Tomic-parádé is, kapusunk a kilencedik tatabányai lövést hárította. Hiába játszhattunk ismét emberelőnyben, Bartucz is elkapta a fonalat, háromszor védett egymás után, Hegedüs kiállításával pedig 19-17-es vezetésnél mi kerültünk emberhátrányba a 39. perc végén. Schäffer újabb nagy labdát akasztott a sarokba, majd szinte menetrend szerint jött egy Tomic-védés, így sikerült elkerülnünk, hogy a vendégek az egyenlítés közelébe jussanak, és ismét hárommal vezettünk (20-17). Bodor is feliratkozott a góllövők közé, majd Hegedüst állították ki másodszor is a játékvezetők. A játékrész derekára egy gólra zárkóztak a vendégek, akik az egyenlítésért támadhattak, előbb azonban időt kértek. Sikerült kivédekeznünk, Ubornyák pedig 22-20-ra módosította az állást. 22-21-nél ismét labdája volt a vendégcsapatnak az egyenlítéshez, és ezúttal éltek is a lehetőséggel, az utolsó tíz percre maradt a döntés a pontok a sorsáról. Lakosy büntetője a kapufáról kifelé pattant, a vendégek pedig először vezettek a meccsen (22-23). Potisk szinte azonnal egyenlített, a Tatabánya pedig időt kért. Támadásban ismét több hiba csúszott a gyöngyösi gépezetbe, így az 53. percre kétgólos előnyt dolgozott ki a vendégcsapat (23-25). Edwards góljával jöttünk vissza mínusz egyre, majd Bura sérült meg egy indítás közben, átlövőnket Obradovic sportszerűen, ölben vitte le a pályáról. Shäffer lőtt bődületesen nagy gólt, de érkezéskor a földön maradt, és hosszas ápolás ő sem tudta saját lábán elhagyni a pályát, sérülése súlyosnak tűnt. Három perc volt hátra, 25-25-ről folytatódott a találkozó egy tatabányai hétméteressel, amit Gyánti nem tudott hárítani, így ismét a vendégeknél volt az előny (25-26). Fél perccel a vége előtt is ez volt az állás, a labda nálunk volt, Bíró Balázs időkérése után támadhattunk a pontszerzésért, de nem sikerült élnünk a lehetőséggel, maradt az egygólos vereség az év utolsó mérkőzésén.

K&H férfi kézilabda liga, 13. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – MOL Tatabánya KC 25-26 (16-13)
Hatvan, 800 néző
V.: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás

Gyöngyös: Tomic 1, Gyánti (kapusok), Ubornyák 2, Potisk 4 (2), Jaros, Bura 2, Hegedüs 4, Lakosy 1 (1), Bodor 1, Schmid, Edwards 3, Schäffer 4, Gráf 1, Jóga, Pietruszko, Kovács 2. Edző: Bíró Balázs.

Tatabánya: Székely, Bartucz (kapusok), Maras 1, Juhász 4, Obradovic, Topic 1, Yadegari 1, Eklemovic, Ugalde, Pergel 3, Krancz, Rodriguez 5, Ancsin 1, Enomoto 3, Vajda, Krakovszki 7 (4). Edző: Sibalin Jakab.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.