A címvédővel szemben is helytálltunk
| Kategória: Híreink

Méltó ellenfele volt a bajnoki címvédő Telekom Veszprémnek a HE-DO B. Braun Gyöngyös, amely jó iramú, látványos mérkőzéssel szolgálta ki ezúttal is lelkes szurkolótáborát a zsúfolásig telt Dr. Fejes András Sportcsarnokban. Farkasaink szinte végig tartották a tempót a világ egyik legjobb klubcsapatával, és bár a pontszerzésre nem volt esélyük, az élő tévés közvetítés nyilvánossága előtt mutatott helytállásukkal tovább növelték a gyöngyösi kézilabda elismertségét.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, az első gólváltáshoz egy percre sem volt szükség: Ubornyák szinte azonnal válaszolt Elderaa találatára, és a folytatásban is felváltva potyogtak a gólok egészen 4-4-ig, amikor sikerült átvennünk a vezetést, és az ötödik percben Potisk találatával 5-4-re vezettünk. Podoba remekül olvasta a veszprémiek lövéseit, az első nyolc percben három ziccert is védett, és támadásban is tartottuk a lépést a bakonyi sztárcsapattal, a 10. perc derekán, 8-8-nál a vezetésért támadhattunk. Hegedüs góljával 5-4 és 6-5 után másodszor ragadtuk magunkhoz az előnyt (9-8), a 12. percben azonban újra fordítottak a vendégek, egy perccel később pedig először a mérkőzésen két góllal vezettek (9-11). A következő percekben valamelyest mérséklődött a góltermelés és a mérkőzés tempója, a 19. percben 11-13 volt az állás, amikor Momir Ilic időkérése szakította meg a játékot. A huszadik percben jártunk, amikor Gráf Martint kiállították a játékvezetők, és először nőtt három gólra a vendégek előnye (11-14). Farkasaink azonban derekasan küzdöttek, egyetlen perccel később újra csak egy volt közte; Schmid találatával lett 13-14. Fél perccel és egy vendégtalálattal később Bíró Balázs kért időt, a 23. percre pedig visszaállt a háromgólos vendégvezetés (14-17), mi pedig Varsandán kiállításával másodszor kerültünk emberhátrányba. Hiába Podoba védései, a Veszprém négy perccel a félidő vége előtt húsz találatig és hatgólos vezetésig jutott (14-20), a mieink azonban jól harcoltak: bár Jóga kiállítása miatt újabb két percet emberhátrányban kézilabdáztak, nem engedték nagyobb előnyhöz jutni a címvédőt. Edwards büntetőjével állt be az első játékrész végeredménye: 18-23-nál fordultak a csapatok, a mieink pedig Ligetvári kiállítása miatt emberelőnyben kezdhették a második félidőt.

Térfélcsere után Jóga találatával indult a folytatás, Podoba helyére pedig Tomic érkezett a gyöngyösi kapuba. Továbbra is tartottuk a lépést a bajnokkal, a 33. percben Ubornyák a huszadik gyöngyösi gólt szerezte, a különbség pedig nem nőtt a csapatok között, tartottuk a 4-5 gólos hátrányunkat. Rengeteg gól esett a találkozón: a 38. percben a vendégek már a harmincadik találatukat szerezték, a mieink pedig 24-nél jártak. A 41. perc elején Pietruszko szerzett gólt, és harcolt ki kiállítást (26-32), két perccel később pedig Descat kellett, hogy kiálljon, miután ziccerben fejen találta Tomicot, aki a 44. percben a szezonban negyedik üres kapus gólját szerezte (27-33). Tomic védéseivel is felhívta magára a figyelmet, a szerencse azonban nem mindig állt a mieink mellé, több labdánk is kifelé pattant a kapufáról, így a vendégek újra hét góllal léptek meg a mieinktől (28-35). Gráf harcolt ki büntetőt, azonban Varsandán lövése is a kapufán csattant, a vendégek pedig gyorsan lefordultak, és az addigi legnagyobb, nyolcgólos vezetést alakították ki (28-36). Bíró Balázs kért időt, Tomic pedig továbbra is jól védett, ziccereket hárított, támadásban azonban az utolsó tíz percre csökkent a koncentrációnk, így nem tudtunk közelebb zárkózni, de szégyenkezni valónk sem volt a mérkőzésen. Momir Ilic időkérése után mi voltunk összeszedettebbek: Tomic védett, majd indított, Jaros góljával pedig közelebb zárkóztunk (29-36). Az utolsó hét percre Gyánti érkezett a kapunkba, Gráf lövése pedig ismét a kapufán csattant. Edwards büntetőből szerezte a harmincadik gyöngyösi találatot, a vendégek pedig az 59. percre jutottak el a negyvenedikig (31-40). Farkasaink az utolsó pillanatig küzdöttek a világ egyik legjobbja csapata ellen, s végül bár a pontszerzésre nem volt esélyük, a 33-41-es végeredménnyel és a mutatott játékkal is elégedett lehetünk, csapatunk derekasan helytállt a bajnoki címvédővel szemben, kedden pedig a Ferencváros ellen folytatja.

K&H férfi kézilabda liga, 17. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Telekom Veszprém 33-41 (18-23)
Gyöngyös, 1400 néző
V.: Fekete Tamás, Hajdu Tamás

Gyöngyös: Podoba, Tomic 1, Gyánti (kapusok), Ubornyák 6, Potisk 6, Jaros 2, Varsandán 4 (1), Hegedüs 5, Lakosy, Bodor, Schmid 1, Edwards 2 (2), Gráf 2, Jóga 2, Pietruszko 1, Kovács 1. Edző: Bíró Balázs.

Veszprém: Jensen, Corrales (kapusok), Yahia 4 (2), Descat 3 (2), Sandell 2, Elisson 3, Ligetvári, Remili 6, Végh, Elderaa 7, Pechmalbec 4, Vailupau 5, Casado, Fabregas 4, Kosorotov 3 (1). Edző: Momir Ilic.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5.