Megvan az első győzelem
| Kategória: Híreink

Harmadik mérkőzésén megszerezte első győzelmét az élvonalbeli férfi kézilabdabajnokságban a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata, miután hazai pályán legyőzte a Komló együttesét.

Két győzelem után érkezett Gyöngyösre a Komló csapata, amely a NEKA mellett a Ferencváros ellen is sikert könyvelhetett el az első két fordulóban. A mieink a Szeged elleni vereséget követően döntetlent játszottak a Csurgóval, így harmadik mérkőzésükön első győzelmükre készültek, ami azonban egyáltalán nem ígérkezett könnyű feladatnak. A mérkőzés első tíz perce ennek megfelelően alakult, a csapatok fej-fej mellett haladtak, mindkét oldalon 4-4 gól esett. A 11. perc végén büntetőből jutottunk előnyhöz, a 14. percben pedig már három góllal vezettünk (8-5). A vendégek időt kértek, de Tomic hatodik védésének köszönhetően gólt nem tudtak szerezni, így meg tudtuk lépni néggyel, sőt a játékrész utolsó tíz percének kezdetén már hattal vezettünk (12-6). A 25. percben harmadszor kerültünk emberhátrányba, 15-10-nél pedig Bíró Balázs magához hívta tanítványait. A taktikai szünet után még kettőt közétettünk, és bár a játékrész utolsó találatát a Komló szerezte, az utolsó momentum Tomic védése volt, 17-11-es vezetéssel vonultunk pihenőre.

A szünet után öt percnek kellett eltelnie az első gyöngyösi gólig, de közben a vendégek is csak egyet szereztek, így a hatgólos vezetést sikerült őriznünk. A 44. percre négygólosra olvadt az előnyünk (20-16), Bíró Balázs pedig ismét időt kért, majd két hazai találat után a vendégek mestere is követte példáját 22-17-es állásnál. Ekkor már csak tizenöt perc volt hátra a találkozóból, a vendégek pedig felzárkózásba kezdtek, és az 51. perc végére két gólra közelítették meg farkasainkat (25-23). Két gól itt, két gól ott, öt perccel a vége előtt is csak kettő volt közte, a végjátékban azonban el tudtuk kerülni, hogy megismétlődjön a Csurgó elleni mérkőzés forgatókönyve, és Usik védéseinek is köszönhetően már egyetlen gólt sem kaptunk, miközben kettőt lőttünk, így négygólos sikerükkel farkasaink megszerezték első győzelmüket a bajnokságban.

A mieink legközelebb szeptember 28-án, az újonc Győr otthonában lépnek pályára.

K&H férfi kézilabda liga, 3. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Carbonex-Komló 29-25 (17-11)
Gyöngyös, 700 néző
V.: Nagy Ferenc, Túróczy József

Gyöngyös: Tomic, Usik, Gyánti (kapusok), Ubornyák 3, Potisk 2, Jaros 3, Lakosy, Hegedüs 3, Bodor 3, Nagy Á., Edwards 6, Gyallai, Gráf 6 (4), Jóga, Gáspár, Markez 3. Edző: Bíró Balázs.

Komló: Merkovszki, Siavoshi (kapusok), Váczi 1, Ostojic 1, Varga, Urbán 4, Borsos 1, Pataki Gulyás, Bodnár, Jerkovic 3, Ács 2, Németh, Szrnka, Menyhárt 7 (1), Bogdanic 6. Edző: György László.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1.