A csapatot sújtó sérüléshullámban látja az eddigi elhullajtott pontok okát Nagy Attila, a Gyöngyösi Kézilabda Klub elnöke, aki bízik benne, hogy a következő hetekben sikerül rendezni a sorokat, és a HE-DO B. Braun Gyöngyös elkezdi gyűjteni a győzelmeket a bajnokságban. Az elnök oldalunknak adott interjújában arról is beszélt, hogy az elmúlt mérkőzések játékvezetői ítéleteivel kapcsolatban a klub a Magyar Kézilabda Szövetséghez fordul.

Hét forduló után egy győzelem és két döntetlen a HE-DO B. Braun Gyöngyös mérlege a bajnokságban, és a csapat tabellán elfoglalt pozíciója egyelőre elmarad a célkitűzésként megfogalmazott 6-8. helytől. Hogyan értékeli az eddigi fordulókban nyújtott teljesítményt, mennyire marad el az a várakozásoktól?

– Nem mondom, hogy nincs bennem hiányérzet, de ha megnézzük az eddigi ellenfeleinket, az sokat árnyal a képen. A Szeged ellen nem várhatjuk el a győzelmet a srácoktól még annak ellenére sem, hogy korábban sikerült végrehajtanunk a bravúrt. Az eddig mutatott teljesítménye alapján a Győr is magasan kiemelkedik a középmezőnyből, és a Tatabánya elleni vereséget is csak azért sajnáljuk, mert a meccset látva lett volna esélyünk a pontszerzésre. A Csurgó és a Dabas elleni döntetlent azonban elveszített pontként tartjuk számon, ahogy a PLER ellen is egyértelműen győzelmet vártunk. Ugyanakkor azt is tudtuk, hogy a bajnokság idei mezőnye rendkívül kiegyenlített, ha megnézzük az eredményeket, szinte minden mérkőzés egy, kettő, legfeljebb három gólon dől el. Azon kell dolgoznunk, hogy ezekből a kiélezett szituációkból győztesen tudjunk kijönni.

Az eddigi mérkőzéseinken szinte kivétel nélkül elmaradt a második félidei teljesítményünk az első játékrészben mutatottól. Mit gondol, mi lehet ennek az oka?

– A kérdés összetett, számos, akár mentális, akár fizikális oka lehet, ezeket folyamatosan elemezzük, és igyekszünk az esetleges hiányosságokat feltárva javítani a teljesítményünkön. Ugyanakkor azt gondolom, hogy a legfőbb ok egészen egyszerű: a csapatot sújtó sérüléshullám miatt radikálisan csökkentek a variációs lehetőségeink, nem vagyunk elegen, a pályán lévő játékosok pedig hiába adnak bele mindent, egyszerűen lehetetlen ezt a terhelést végig bírni. Idén még nem láttuk játszani Schäffer Zsoltit, Kovács Gergőt, Dobi Sándor és Jaros Olivér idén már nem is játszhat, legutóbb Hegedüs Márkot kellett lehozni a pályáról, és még sokan bajlódnak kisebb-nagyobb sérülésekkel, ráadásul az elmúlt hetekben egy betegséghullám is végigsöpört a csapaton. Ez a sok súlyos és apró sérülés mentálisan is elbizonytalanította a játékosokat, ebben a helyzetben nehéz kellő önbizalommal pályára lépni. A sérülések részleteit sokszor taktikai okokból nem hozzuk nyilvánosságra, de bízunk benne, hogy a következő hetekben javul majd a helyzet, és három hét múlva, a Balatonfüred elleni hazai mérkőzésünkkel valóban megérkezünk a bajnokságba. Ha már a létszámunk rendben lesz, az is sokat jelent majd. Addig is bízom a fiúkban és a szakmai stábban, hogy a maximumot hozzák ki nehéz helyzetünkből.

Egyes szurkolói fórumokon az elmúlt időszakban egyre több szó esik a játékvezetői ítéletekről, a legtöbbször az elmúlt két hazai mérkőzés 16-1-es büntetőarányát említve. Lehet bármilyen alapja ezeknek a véleményeknek?

– Ezt a játékot emberek játsszák, és a mérkőzéseket is emberek vezetik, akik tévedhetnek, ez teljesen természetes. Nem szeretnék semmilyen szándékosságot feltételezni, de mi is folyamatosan elemezzük a mérkőzéseinket, és látunk bizonyos tendenciákat. Ezeket természetesen nem hagyjuk szó nélkül, és konkrét jeleneteket kigyűjtve, azokat alapos szakmai indoklással alátámasztva hivatalos csatornákon a Magyar Kézilabda Szövetség illetékeseihez fordulunk, a részrehajlás nélküli játékvezetés ugyanis az egész sportág elemi érdeke.