Tornagyőztesként tért haza a francia fővárosból a magyar ifjúsági válogatott, amely százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a párizsi Tiby-kupát a keretben a gyöngyösi nevelésű Gáspár Zsomborral, a szakmai stábban pedig a HE-DO B. Braun Gyöngyös erőnléti edzőjével, Németh Tamással.

Hibátlan teljesítménnyel nyerte meg a párizsi Tiby-kupát a magyar ifjúsági válogatott. Gulyás István szövetségi edző csapata az első fordulóban 31-30-ra nyert a portugálok ellen, a második fordulóban 29-27 arányban múlta felül Tunézia csapatát, a harmadik fordulóban pedig 38-33-ra győzött a házigazda Franciaország ellen. A tornagyőzelemből két gyöngyösi is kivette a részét: Gáspár Zsombor, a HE-DO B. Braun Gyöngyös, valamint U20-as fiúcsapatunk beállója játékosként, míg NB I.-es csapatunk erőnléti edzője, Németh Tamás ugyancsak erőnléti edzőként erősítette a válogatottat. Egykori játékosunk így vallott új feladatáról.

– 2021-ben, 18 év után döntöttem úgy, hogy befejezem játékos-pályafutásom, és humánkineziológusnak, valamint erőnléti edzőnek állok. Játékoséveim alatt tudatosan készültem ezekre a feladatokra, amelyek egyébként nagyon jól kiegészítik egymást. 2013-ban jelentkeztem a Testnevelési Egyetem humánkineziológus szakára. Ott és különböző szakirányú továbbképzéseken sajátítottam el az említett területek rejtelmeit, a legjobb tanároktól tanulhattam. A humánkineziológia által magasabb szinten, sporttudományos, objektív szemlélettel tudom ellátni erőnléti edzői feladataimat. Profi játékosként is híres voltam a kondicionális képességeimről, ez pedig hitelessé tesz, amit az egyik legfontosabb dolognak tartok az élet bármely területén, de talán hatványozottabban igaz, ha élsportolókkal dolgozik az ember.

A Veszprémi Kézilabda Akadémián kezdtem el dolgozni az ottani utánpótláscsapatoknál, ahonnan egy rendkívül sikeres szezon után Nagy Attila és Bíró Balázs hívására tértem vissza szeretett csapatomhoz Gyöngyösre, és csatlakoztam az NB I.-es felnőtt férfi csapat szakmai stábjához erőnléti edzőként. 2023 nyarán érkezett a megtisztelő felkérés Gulyás István szövetségi kapitánytól, hogy legyek tagja szakmai stábjának, egyúttal a magyar férfi ifjúsági válogatott erőnléti edzője. Természetesen boldogan fogadtam el a felkérést, amivel egy álmom vált valóra, hiszen Magyarországot képviselni korosztálytól függetlenül hatalmas megtiszteltetés. Ezen a ponton fontos megemlíteni, hogy a Gyöngyösi Kézilabda Klub engedélye és támogatása nélkül nem fogadhattam volna el a válogatott felkérést, amit ezúton is köszönök.

A célom az, hogy a lehető legmagasabb szintre jussak a szakmámban, amiért minden nap teszek is, és folyamatosan képzem magam. Az eddig elért eredményeimre büszke vagyok, és azt gondolom, hogy jó mederben halad a karrierem. Boldognak és teljesnek érzem magam, hiszen gyerekkorom óta sportolok, és el sem tudnám képzelni az életem sport nélkül. Hatalmas öröm, hogy sportolói karrierem után a civil munkámat is szeretett sportágamban, a kézilabdában végezhetem, ráadásul ilyen magas szinten.

Gáspár Zsombor első alkalommal kapott meghívót a korosztályos válogatottba, a fiatal tehetség nem véletlenül keltette fel Gulyás István szövetségi edző figyelmét. Sport iránti alázata nemcsak játékán és eredményein, hanem szavaiban is megmutatkozik.

– A kézilabda mindig is közel állt a szívemhez, mivel apukám is kézilabdázott. Tulajdonképpen ezért is kezdtem el én is még elsőosztályos koromban Gyöngyössolymoson, ahol az első edzőm Kőrösi Fruzsina volt, aki jelenleg is segíti a felkészülésemet. Az ő személyisége és elhivatottsága nagyon sokat tett hozzá ahhoz, hogy fanatikussá váljak ebben a sportágban. A későbbiekben sok edzővel dolgozhattam együtt: Kiss Dániel, Horváth Szilárd, Kismárton Ádám, Köves Péter, akiknek nagyon sokat köszönhetek. Ők mindannyian hozzájárultak ahhoz, hogy olyan tudású és szellemiségű sportoló váljék belőlem, amilyen most vagyok. A sportolói életforma ugyan sok lemondással jár, mert minden nap edzések vannak, hétvégente mérkőzések, az iskolai szünetekben pedig felkészülések, mégis úgy érzem, nemcsak, hogy megéri a sok áldozat, hanem élvezem és szeretem is csinálni. Szeretném, ha az egész hátralévő életemet is a sport határozná meg. Először játékosként, majd edzőként is a kézilabdában szeretnék dolgozni. Célom, hogy az NB I.-ben minél hamarabb meghatározó játékos váljék belőlem, és a válogatott tagjaként a játékommal bizonyíthassam, hogy valóban ott a helyem. Nagyon köszönök minden segítséget és támogatást a családomnak, az iskoláimnak, az egyesületemnek, az edzőimnek és a csapattársaimnak is. Nélkülük biztosan nem sikerült volna.