A címvédő Telekom Veszprém jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, miután 43-30 arányban legyőzte a HE-DO B. Braun Gyöngyöst a negyeddöntő veszprémi mérkőzésén.

Legalább döntetlenre lett volna szüksége csapatunknak Veszprémben a címvédővel szemben a legjobb négy közé jutáshoz a Magyar Kupában, ami szinte lehetetlen küldetésnek számított. Ennek ellenére farkasaink mindent megtettek a pályán a továbbjutásért. A találkozó első gólját mi lőttük, és az első tíz percben többször is vezettünk, a 10. perc végén pedig két gól volt az előnyünk (4-6). A házigazdák a 12. percben egyenlítettek, majd a vezetést is átvették (7-6). Még sikerült egyenlítenünk, de az első negyedóra végén már hárommal ment a Veszprém (10-7). A 19. percre 11-10-re zárkóztunk, a következő percekben azonban tovább nyílt az olló a csapatok között, és hét perccel a félidő vége előtt már négy gól volt a bakonyiak előnye (16-12). A dudaszóig tovább növelte az előnyét a címvédő, és 22-14-es hazai vezetésnél jött a szünet.

A második játékrész is gyöngyösi találattal indult, a sérüléséből hosszú idő után felépült Hamidovic szerezte. A különbséget azonban nem tudtuk csökkenteni, és a 34. percben már tíz volt közte (25-15). A 40. percben a veszprémiek a 30. találatukat szerezték (30-19), a mieink pedig a 44. percre jutottak húszig (33-20). 34-22-nél, 15 perccel a meccs vége előtt Bíró Balázs hívta magához csapatát, és bár a játék képen nem tudtunk változtatni, a különbséget sikerült tartanunk, hét perccel a vége előtt 38-26 volt az állás. Rövidesen a 40. góljukat is meglőtték a hazaiak, de a végéig mi is eljutottunk 30-ig. A Veszprém magabiztosan igazolta a papírformát, és 43-30-as győzelemmel jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Magyar Kupa, V. forduló
Telekom Veszprém – HE-DO B. Braun Gyöngyös 43-30 (22-14)
Veszprém, 1000 néző
V.: Fekete Tamás, Tóth Dávid

Veszprém: Corrales, Mikler K. (kapusok), Nilsson 3, Elísson 6, Ligetvári 3, Marguc 5 (1), Lauge 1, Strlek 5, Lukács 2 (1), Remili 2, Mahe 5 (1), Elderaa 1, Ilic 2, Pechmalbec 2, Vailupau 6 (1), Sipos. Edző: Momir Ilic.

Gyöngyös: Tomic 1, Bartucz (kapusok), Nkousa, Potisk 10 (2), Halász, Jaros 2, Mátyás 2, Varsandán 7, Gábori, Lakosy 3, Schmid, Gerdán, Gyallai, Hamidovic 3, Gráf 1, Jóga 1. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 4, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.