Egy félidőt megnyertünk a Veszprém ellen
| Kategória: Híreink

Derekasan küzdött a sérülések és betegségek által tizedelt gyöngyösi farkasfalka a Telekom Veszprém ellen, és bár sima vereséget szenvedett a bakonyi sztárcsapattól, de végig bátran kézilabdázott, és a látványos megoldásokkal sem maradt adós, így maximálisan kiszolgálta a Dr. Fejes András Sportcsarnokot zsúfolásig megtöltő hazai közönségét, a második félidőt ráadásul egy góllal sikerült is megnyernie.

Ismét zsúfolásig telt a Dr. Fejes András Sportcsarnok, a Telekom Veszprém vendégjátékára is rengetegen voltak kíváncsiak, a nézők pedig a mérkőzés előtt azt is megtudhatták, milyen eredménnyel zárult a Gyöngyösi Kézilabda Klub és a Mátra Lions Club második alkalommal megrendezett közös tartósélelmiszer-gyűjtése. A farkasok és az oroszlánok két gyöngyösi nagyáruházban, a TESCO-ban és a Privát áruházban két napon át gyűjtötték az adományokat, aminek eredményeként közel két tonna élelmiszert gyűjtöttek össze a rászorulók, különösen vakok és gyengénlátók, valamint cukorbetegek részére – a mennyiségből a vendégcsapat, a Telekom Veszprém is kivette a részét, hiszen felhívásunkra ők is csatlakoztak a kezdeményezéshez, amit ezúton is köszönünk a bakonyiaknak, és természetesen hálásak vagyunk minden szurkolónknak, aki akár csak egy kiló liszttel is hozzájárult a gyűjtéshez.

Ami a mérkőzést illeti, a betegség és sérülés által tizedelt farkasfalkából Hegedüs, Halász és Bura is hiányzott, és a pályára lépők közül sem volt mindenki százszázalékos állapotban. Ennek ellenére a hazai szurkolók által teremtett fantasztikus hangulatban jól kezdtünk, látványos gólokkal és jó védekezéssel két perc alatt kétgólos előnyt dolgoztunk ki, és bár a Veszprém egyenlített, egészen a kilencedik percig nem tudta átvenni a vezetést (5-6). A sokkal nagyobb tempóban kézilabdázó vendégek ekkor elléptek hárommal (5-8), ahonnan vissza-visszakapaszkodtunk mínusz kettőre, de amikor a 18. percben négy gólra nőtt a különbség (7-11), Bíró Balázs időt kért. A hátrányunk a következő percekben tovább hízott, a bakonyiak a 23. perc elején már héttel vezettek (9-16). Foghíjas csapatunk derekasan küzdött, szép megoldásokat mutattunk be, azonban a Veszprém így is folyamatosan pakolta közé a gólokat, előbb nyolccal, majd a játékrész végére tízzel húztak el (12-22).

Farkasaink nagy lendülettel kezdték a második félidőt is, két gyors találattal faragtunk a hátrányunkból (14-22), a Veszprém azonban a 37. percre Corrales védéseinek is köszönhetően visszaállította a tízgólos különbséget (15-25). Tomic is villant néhányat a következő percekben, két újabb hazai találat következett, ami időkérésre késztette a vendégeket a 40. percben. Hiába voltunk hátrányban, a lelkes hazai szurkolóktól űzve farkasaink bátran kézilabdáztak, jó egyéni megoldásokkal tartottuk a különbséget nyolc gólon, negyedórával a meccs vége előtt 21-29 volt az állás. A veszprémiek újabb időkérése után mínusz hétre zárkóztunk (23-30), és a hajráig tartottuk is a 7-8 gólos különbséget, miközben továbbra sem kerültünk alárendelt szerepbe a Veszprém ellen. Öt perccel a vége előtt 28-35 volt az állás, és egy büntetővel akár mínusz hatra is feljöhettünk volna, de a hetes kimaradt. Egy perccel a vége előtt, nyolcgólos vendégvezetésnél Bíró Balázs még magához hívta csapatát, a közönség pedig állva tapsolta végig az utolsó támadásunkat. Bár nem sikerült góllal befejeznünk, a második félidőt annak ellenére is megnyertük, hogy a vendégeké volt az utolsó szó (29-38).

K&H férfi kézilabda liga, 18. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Telekom Veszprém 29-38 (12-22)
Gyöngyös, 1300 néző
V.: Rontó Ádám, Szanyi Péter Gábor

Gyöngyös: Tomic, Bartucz (kapusok), Nkousa, Potisk 6, Mátyás 2 (1), Varsandán 9 (3), Gábori 3, Lakosy 1, Schmid, Gerdán, Schäffer 4, Gyallai, Hamidovic 3, Gráf 2, Jóga 2, Menyhárt 1. Edző: Bíró Balázs.

Veszprém: Corrales, Mikler K. (kapusok), Nilsson 3, Elísson 9, Ligetvári 3, Marguc 4, Lauge 1, Strlek 3, Lukács 2, Remili 3, Mahe 2 (1), Elderaa, Ilic, Pechmalbec 6, Vailupau 1, Sipos. Edző: Momir Ilic.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1.