2017. április 22. szombat 17:02

Fontos két pontot szereztünk a Cegléd ellen

A Cegléd elleni hazai győzelemmel nagy lépést tett a biztos bennmaradás felé a B. Braun Gyöngyös csapata a K&H férfi kézilabda ligában. A kiegyenlített első félidőt követően a második játékrész elején a magunk javára tudtuk fordítani a mérkőzést, és a 40. percre kidolgozott hétgólos vezetés a végéig kitartott a sérültek miatt tartalékosan érkező, és a második félidőre elfáradó vendégekkel szemben. Egy hét múlva Balmazújvárosban játszunk, ahol ezzel az eredménnyel sokkal nyugodtabban léphetünk pályára.

01 bbgy cegled 0422 2

Vendégtalálattal indult a mérkőzés, a kapuban kezdő Hudák Henrik hiába hárított, a kipattanót Hódi egy kis szerencsével belőtte a szélről. Hegedűs gyorsan válaszolt, majd a vezetést is megszerezhettük volna, de két lehetőséget is elszalasztottunk, így Andelic két góljával a ceglédiek vezettek 3-1-re az 5. perc derekán. Oliveira szépített egy betörés után, majd Perisic góljával tartották kétgólos előnyüket a vendégek (2-4). Hegedűs gólja után Országh Ádám egyenlített, a 10. perc végére azonban a Cegléd visszaállította kétgólos vezetését (4-6). Emberelőnybe kerültünk, amit Juhász Károly váltott gólra, majd jó védekezésünknek köszönhetően Sipeki szerezhetett gyors gólt, amivel ismét egyenlő volt az állás (6-6). A forgatókönyv megismétlődött, a 15. perc végére ismét kétgólos előnyt dolgozott ki a vendégcsapat, majd Juhász szépített, Hudák nagy védése után pedig Hegedűs egyenlített (8-8). Perisic negyedik góljával megint a Pest megyeieknél volt az előny, de ezúttal nem léptek el kettővel, mert Juhász harmadik góljával egalizált (9-9). Becirovic találatával a 20. percben végre magunkhoz ragadtuk a vezetést, Nagy Károly pedig időt kért. Németh Tamás kínai figurából szerzett gólt, amivel kettő volt ide (11-9), majd a ceglédiek zárkóztak a mieinkre. Loncar szerzett gólt, majd jött a vendégek válasza, öt perccel a félidő vége előtt egy góllal vezettünk (12-11). Ismét Loncar talált be, de Perisic és Hódi góljaival a Cegléd egyenlíteni tudott (13-13). Reznicek révén szereztük vissza a vezetést három perccel a félidő vége előtt, majd egy kivédekezett ceglédi támadás után Nigrínyi Tibor időkérése állította meg a játékot. Loncar harmadik gólja után Perisic talált be, de Németh Tamás találata megakadályozta, hogy a vendégek megint egyenlítsenek (16-14). A hátralévő egy percben nem esett több gól, így ezzel az eredménnyel zárult az első félidő.

01 bbgy cegled 0422 1

Hegedűs góljával kezdődött a második játékrész, majd a ceglédi válasz után Országh Ádám találata is belefért az első percbe. Újabb vendégtalálat következett, amit követően Kovacsics Péter büntetőből állította vissza a háromgólos gyöngyösi vezetést (19-16). Emberelőnyben játszhattunk, a ceglédiek azonban így is büntetőt harcoltak ki. Gólt nem szereztek belőle, Hudák hárított, majd Országh az addigi legnagyobb különbséget állította be a csapatok között (20-16). Hegedűs ötödik góljával 21-16 volt ide a 35. perc elején, de Sipeki kiállításával most mi kerültünk emberhátrányba. Újabb kiállítás következett, a vendégek játékosa, Dávid Máté második kétpercesét kapta. Kovacsics hétméterest értékesített, amivel már hat gól volt az előnyünk (22-16). Hudák jó formában védett, így Oliveira góljával tovább nőtt a különbség, majd Országh is hozzá tudott tenni (24-16). Kovacsics gólja ellenére a 45. percre a vendégek öt gólra zárkóztak (25-20), majd fiatal szélsőnk harmadik büntetőjét lőtte be, ezzel hatra hizlalva a hazai előnyt. Kovacsics belelndült a gólgyártábsa, a 48. perc elején 27-21-re módosította az állást, majd a vendégek válasza után időt kértünk. A vendégek mínusz négyre zárkóztak, de Duris egy megszerzett labdával ismét ötgólos különbséget állított be (28-23). Kovacsics Péter hatodik gólját szerezte az 52. percben, amivel továbbra is őriztük az ötgólos előnyünket (29-24). Országh Ádámot állították ki a játékvezetők, az ötgólos előnyt azonban Kovacsics újabb büntetőgóljának köszönhetően őrizni tudtuk (31-26). Három perccel a vége előtt is ugyanez volt az állás, amikor Rózsavölgyi Gergő állt be Hudák helyére a kapuban. Oliveira indításgóljával eldőlni látszott a meccs, két perccel a vége előtt 32-26-ra vezettünk. Mikita is feliratkozott a gólszerzők közé, és belefért még egy vendégtalálat is. Urbán Egon gólja után a végeredményt Sipeki Levente állította be, 35-27-es győzelmünkkel nagyon fontos két pontot szereztünk. A szurkolók a hét gólt szerző Kovacsics Pétert választották a mérkőzés legjobbjának.

B. BRAUN GYÖNGYÖS – CEGLÉDI KKSE 35-27 (16-14)

01 bbgy cegled 0422 bev

Gyöngyös, 600 néző
V.: Andorka M., Hucker R.

GYÖNGYÖS: Hudák, Holló M., Rózsavölgyi – Országh 4, Urbán 1, Németh T. 2, Kovacsics 7 (4), Sipeki 2, Reznicek 1, Duris 2, Hegedűs 5, Loncar 3, Oliveira 3, Juhász K. 3, Mikita M. 1, Becirovic 1. Edző: Nigrínyi Tibor.

CEGLÉD: Bősz, Mojsilov, Pallag – Lászlai 3, Hódi 4, Szabó B. 2, Müller 2, Andelic 6, Imregi, Fiar, Perisic 8 (1), Bíró 1, Dávid M. 1. Edző: Nagy Károly.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1.

01 bbgy cegled st 0422

Nagy Károly: - Tisztességesen felkészültünk a Gyöngyös játékából, de sok meghatározó játékosunkat nélkülöznünk kellett, ezért hiányos kerettel, sok fiatal játékossal érkeztünk. Sokáig így is jól tartottuk magunkat, de sok hibát követtünk el, amit a tapasztalatlanság rovására írok. A második félidőben erőnlétileg is kezdtünk elfogyni, amit a Gyöngyös jól kihasznált, és meglépett tőlünk. Egy taktikai váltással feljebb tudtunk kapaszkodni, de a végét jobban bírta a Gyöngyös. Az utolsó perceket sajnálom leginkább, lehetett volna ez egy szoros meccs is, ekkora különbség szerintem nem volt a csapatok között.

Lászlai Szabolcs: - Jól küzdöttünk, de a második félidőben megérződött, hogy kevesen vagyunk, így vereség lett a vége.

Nigrínyi Tibor: - Tartottunk a mérkőzéstől, mert az őszi szezonban Cegléden súlyos vereségbe szaladtunk bele. Akkor nyugodtunk meg, amikor megláttuk, milyen kerettel érkezett az ellenfelünk. Számítottunk rá, hogy a végére elfáradnak majd, és ez így is lett, bár a végeredmény szerintem sem tükrözi a reális különbséget. Nagyon boldogok vagyunk, fontos győzelmet szereztünk.

Kovacsics Péter: - Nagyon keményen készültünk a mérkőzésre, nem akartunk kellemetlen meglepetésbe beleszaladni, ha felépülne valaki a ceglédieknél. Próbáltunk koncentráltan játszani, és odafigyelni a befejezésekre, ami szerencsére sikerült is. Most nagyon boldogok vagyunk.