2017. március 11. szombat 18:14

Nem tört meg a jég Vácon, megint egy góllal maradtunk alul

A végletekig kiélezett találkozót játszott Vácon a B. Braun Gyöngyös csapata, amely sorozatban harmadik mérkőzését veszítette el egyetlen találattal. A küzdelmes mérkőzésen végig szorosan alakult az eredmény, ha az egyik csapat néhány gólos előnyt tudott kidolgozni, a másik rögtön egyenlített. A végjáték is szorosan alakult, azonban a hazaiak jöttek ki jobban belőle, és 12-12-es félidő után 23-22-re megnyerték a találkozót. A mieink egy hét múlva a Komlót fogadják.

01 vac bbgy 0311 04

A mieink kezdték a találkozót, és Mikita még az első percben megszerezte a mérkőzés első találatát. A játékvezetők az első percekben Hegedűs Márknak és Miralem Becirovicnak is sárga lapot adtak, majd a hazaiak büntetőből egyenlítettek. Tomas Reznicek révén vettük vissza a vezetést, de a váciak ismét egalizáltak, és az ő oldalukon is villant kétszer a sárga. Az első öt perc 2-2-es döntetlennel zárult, majd Hegedűs talált a kapuba, fél perccel később pedig két percre el kellett hagynia a pályát. Több mint öt perc gólszünet következett, amit Mikita a 12. perc végén tört meg (3-4). Menetrend szerint jött a hazaiak válasza, aztán Reznicek büntetőből volt eredményes (4-5). Az első negyedóra letelte után Reznicek harmadik góljával kettőre nőtt az előnyünk, de a 17. percre a Vác kiegyenlített (6-6). A 21. percig nem esett újabb gól, akkor azonban Juhász Károly kétszer is betalált, és emberelőnybe is kerültünk (6-8). Országh Ádám találatával már három volt az előnyünk, a házigazdák azonban két perc alatt egyenlítettek (9-9). Mikita góljával szereztük vissza a vezetést, de a Vác a harmadik hetesgóljával megint egyenlített. Hegedűs talált be, a félidő utolsó öt perce gyöngyösi vezetésnél kezdődött (10-11). Juhász Károly találatával ismét kettőre nőtt az előnyünk, de a játékrész végéig a hazaiak megint egyenlítettek, így 12-12-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

01 vac bbgy 0311 06

Reznicek kimaradt büntetője volt a második félidő első fontos momentuma, majd a túloldalon belőtt hetessel vezetettek a hazaiak. Kovacsics Péter egyenlített, de a Vác újra visszavette a vezetést. Egy kiállítás nyújtott lehetőséget az állás megfordítására, de nem tudtunk élni vele. A 38. percben a hazai oldalon is kimaradt egy hétméteres, amit Kovacsics büntetett meg (14-14). Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 40. percben Mikita egyenlítést érő gólja után ismét a hazaiak jutottak előnyhöz (16-15). Rodolfo egyenlített a 42. percben, de röviddel utána két percre ki is állították a játékvezetők. Az emberhátrányt Duris hetesgóljával megnyertük ugyan, de rögtön a kiállítás letelte után jött az egyenlítő találat a váciaktól, majd vezetést érő gólnak örülhettek a hazai szurkolók (18-17). Hegedűs egalizált a 46. percben, majd Rodolfo góljával vettük vissza a vezetést (18-19). Már csak 13 perc volt hátra a meccsből, és még mindig nem dőlt el semmi: a hazaiak egyenlítettek, de Kovacsics góljával megint nálunk volt az előny. Sajnos nem sokáig, a hazaiak két gyors góllal megint a maguk javára tudták fordítani az állást. Szűk kilenc perc volt hátra a meccsből, amikor Mikita egyenlített (21-21), majd nyolc perccel a vége előtt ismét ellenfelünknél volt az előny. Rodolfo szerzett gólt, majd a vendéglátók kihagytak egy büntetőt. Másfél perccel a vége előtt azonban javítani tudtak, és fontos gólt szereztek (23-22), amivel megnyerték a mérkőzést.

VÁCI KSE – B. BRAUN GYÖNGYÖS 23–22 (12–12)

Vác, 400 néző.

V.: Hargitai G., Markó G.

VÁC: Vitáris – Vasic 4, Sztanojevic 7 (2), Topic 2, Koller 2, Lendvay, Popovic 5 (2). Csere: Pavlovics 2, Tyiskov, Ménfői 1. Edző: Gúnya Péter.

GYÖNGYÖS: Hudák – Országh 1, Reznicek 3 (1), Duris 1 (1), Hegedűs 3, Mikita M. 5, Kovacsics 3. Csere: Holló M. (kapus), Juhász K. 3, Becirovic, Oliveira 3. Edző: Debre Viktor.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2.

Gúnya Péter: –Igazi szívjátékkal nyertük meg ezt a roppant fontos mérkőzést.

Debre Viktor: – Kiélezett mérkőzést játszottunk, amelyen a szerencsésebb csapat győzött. A játék képe alapján úgy érzem, egy pontot megérdemeltünk volna.