2017. február 25. szombat 17:48

Drámai végjátékban, egy góllal alulmaradtunk Budakalászon

Szoros mérkőzésen maradt alul a B. Braun Gyöngyös csapata a Budakalász vendégeként a K&H férfi kézilabda ligában. A találkozó végig szorosan alakult, a hazaiak többször is elléptek három góllal, de a mieinknek rendre sikerült egyenlíteniük. Sajnos az utolsó pillanatokban ez nem jött össze, a házigazdák kétgólos félidei vezetés után egy góllal, 25-24-re megnyerték a találkozót, és otthon tartották a két pontot. Március 4-én az Orosháza ellen hazai pályán játszhatunk.

01 budak bbgy 01

A mieink kezdték a találkozót, a kezdőcsapatunk: Országh, Reznicek, Duris, Hegedűs, Lele és Kovacsics. A kapuban a sérülésből felépült Hudák Henrik kezdett. Védekezésben Lele Beciroviccsal, Duris pedig Juhász Károllyal cserélt. Sajnos nem sikerült góllal befejeznünk az első támadást, de a másodikból Reznicek megszerezte a mérkőzés első találatát (0-1). A hazaiak válasza után ismét Reznicek volt eredményes, majd megint budakalászi gól következett (2-2), amivel az első öt perc el is telt a találkozóból. A 8. percben Reznicek harmadik góljával vezettünk ismét (2-3), majd Koncz András egyenlített a vendéglátóknak. Reznicek szerezte a negyedik gólunkat is, az első tíz percben csak ő volt eredményes a mi oldalunkon. A 12. percben Országh törte meg a Reznicek-sorozatot, de sokáig nem vezethettünk kettővel, a hazaiak szinte rögtön válaszoltak (4-5). Semikov aludt el a pályán, a mellkasán landolt passzt pedig Duris szedte össze, és robogott vele végig, így újra kettő volt közte (4-6). A hazai oldalon Koncz András felelt a gólokért, negyedik találatával alakult 5-6-ra az állás, majd épp, hogy eltelt az első negyedóra, a kalásziak egyenlítettek. Több ziccerünk is kimaradt, így vehette át a hazai csapat a vezetést Nagy Bence góljával a 17. perc végén (7-6). Egy perccel később már kettővel vezettek, majd Nagy Bence harmadik góljával háromra nőtt a különbség (9-6). Az 5-0-s hazai rohamot megállítandó Debre Viktor időt kért, majd Lele iratkozott fel a góllövők közé, egy büntetővel pedig egy gólra zárkóztatta a mieinket (9-8). Hegedűs révén a 22. perc végén egyenlítettünk, majd a vendéglátók kértek időt. Nagy Bence hazai vezetést érő találata után egy kis figyelmetlenség elég volt ahhoz, hogy ismét kettőre nőjön a különbség a hazaiak javára (11-9), de Duris szépíteni tudott a 25. percben. Parrondo büntetőjével nőtt újra kettőre a budakalászi előny, majd Németh Tamás szerezte meg első gólját (12-11). Két perccel a félidő vége előtt, az addigra ötgólos Nagy Bence két találatával ismét három volt közte (14-11), majd Hegedűs zárkóztatta csapatunkat. Az ő gólja volt az utolsó az első játékrészben, így 14-12-es állásnál kezdődött a szünet.

01 budak bbgy 02

Hegedűs szerezte a második félidő első gólját, majd Koncz András talált a korábban nagy védéseket bemutató Hudák kapujába, a 35. perc végéig pedig még egy Reznicek-gól is belefért (15-14). Juhász Károly egyenlített, majd ismét hazai gól következett (16-15). A 40. percig több gól nem esett, ami elsősorban a kapusoknak, a remek formában játszó Hudák Henriknek és a hazai kaput védő Tamási Zsoltnak volt köszönhető. Mikitát küldték ki két percre a játékvezetők, de Duris emberhátrányban is betalált (17-16). Lele talpról szerzett gólt (18-17), de a budakalásziak erre is válaszoltak. A 18. percre megint három volt oda (21-18), amikor Debre Viktor időt kért. Reznicek talpról elengedett lövésével zárkóztunk eggyel közelebb, Németh Tamás gólja után pedig már csak egy volt közte (21-20). Lele egyenlített, majd a 23. percben Hegedűs góljával ismét vezettünk (21-22). Utoljára 5-6-os állásnál volt nálunk az előny. A hazaiak egyik legjobbja, Koncz András egyenlített, majd Reznicek talált be. Tamásit Váczi váltotta a hazai kapuban, Hudák pedig balszerencsés találatot kapott a miénkben (23-23). Öt perc volt hátra, Duris talált be, de a kalásziak rögtön egyenlítettek (24-24). Durist két percre kiállították a játékvezetők, a hazaiak pedig visszavették a vezetést Koncz tizedik góljával. Két és fél perc volt hátra, amikor Lelét kellett hosszan ápolni a pályán, a sérülése súlyosnak tűnt. Néhány másodperccel később Országh bicegett le a pályáról, az utolsó perc pedig egy gólos hazai vezetésnél kezdődött. A Budakalász nem tudott gólt lőni, így tizenegy másodpercünk maradt arra, hogy egyenlítsünk. Nem jött össze, maradt a 25-24, otthon tartotta a két pontot a Budakalász.

CYEB BUDAKALÁSZ – B. BRAUN GYÖNGYÖS 25-24 (14-12)

V.: Andorka M., Hucker R.

BUDAKALÁSZ: Váczi, Boros, Tamási – Czina, Koncz 10, Nagy B. 7, Holdos, Tóth Á. 1, Józsa 2, Mazák, Sutka, Rédai, Semikov, Bohács 2, Parrondo 3 (1). Edző: Horváth Attila.

GYÖNGYÖS: Hudák, Holló M., Rózsavölgyi – Országh 1, Urbán, Németh T. 2, Kovacsics, Reznicek 7, Duris 4, Hegedűs 5, Loncar, Lele 4 (1), Juhász K. 1, Jóga, Mikita M., Becirovic. Edző: Debre Viktor.

Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.
Kiállítások: 2 perc, ill. 4 perc.

Debre Viktor: - Nagyon kiélezett mérkőzést játszottunk, mind a két csapat nagyot küzdött, a végjátékból azonban ellenfelünk jobban jött ki, az utolsó támadásban még kapura lövésig sem tudtunk eljutni. Gratulálok ellenfelünknek nem csak a mai meccsen mutatott teljesítmény miatt, hanem a bajnokság egészében nyújtott formájuk miatt is. Nekünk ezt a meccset minél gyorsabban el kell felejtenünk, és előre kell tekintenünk.

Juhász Károly: - Nehéz megszólalni, mert meg lett volna a lehetőségünk a győzelemre. Az első félidőben sok gondunk volt a távoli lövésekkel. A végjátékban bármelyik csapat nyerhetett volna, most a hazaiak oldalára billent a mérleg nyelve.

Horváth Attila: - Nagy taktikai csata volt, de erre számítottunk is. A végén bármelyik csapat felülkerekedhetett volna, ilyen kiélezett szituációkban apróságok dönthetnek. A végjátékban egy nagyon picivel jobbak tudtunk lenni, de gratulálok az ellenfelünknek.

Czina József: - Először is mielőbbi gyógyulást kívánok ellenfelünk legjobb játékosának, Lele Ákosnak, aki a meccs hajrájában sérült meg. Nagyon küzdelmes, ki-ki meccs volt, amiből mi jöttünk ki jobban, talán egy kis szerencsének is köszönhetően. De a szerencséért meg is kell dolgozni.