2016. december 16. péntek 18:06

Visszavágott a Balatonfüred a gyöngyösi vereségért

A Balatonfüred ellen játszotta utolsó 2016-os mérkőzését a B. Braun Gyöngyös csapata. A két együttes másodszor találkozott a K&H ligában, az első, gyöngyösi mérkőzésen egygólos hazai győzelem született. A füredi találkozó szorosan indult, de az első félidőben négygólos előnybe került hazaiak a második játékrészben is meg tudták őrizni előnyüket, így nagy csatában bár, de visszavágtak a gyöngyösi vereségért.

01 bbgy bfured 0910 2

A fotó a két csapat gyöngyösi mérkőzésén készült.

BALATONFÜREDI KSE - B. BRAUN GYÖNGYÖS 26–21 (15–11)

Balatonfüred, 400 néző.
V.: Nagy F., Túróczy J.

BALATONFÜRED: Fazekas 1, Ristanovic (kapusok) – Gábori, Kasparek 3, Semenov 2, Kemény 3, Győri 11 (1), Varsandán 6 (2), Gerdán, Németh B., Petrovski, Kancel, Ivanovic, Debreczeni, Vasvári, Zdolik. Edző: Csoknyai István.

GYÖNGYÖS: Hudák, Ivasnisevic, Holló M. (kapusok) – Országh 5, Reznicek 1, Duris 2, Hegedűs 1, Lele 7 (4), Kovacsics 2, Urbán, Németh T., Rasic, Mester, Juhász 3, Mikita, Jóga. Edző: Debre Viktor.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4.

Értékelés:
Debre Viktor: – Tudtuk, hogy nem lesz sok esélyünk a Füred ellen, de azért mindent megpróbáltunk. Jól küzdöttünk, de a szerencse sem volt velünk, nagyon rosszkor jött a sérülés. A Füred ezúttal jobb volt.

Balatonfüredi góllal indult a találkozó, de Hegedűs Márk révén gyorsan egyenlítettünk, és a harmadik percben is tartottuk a döntetlent, Reznicek góljával 2-2 volt az állás. A házigazdák két gyors góllal 4-2-re megléptek, de Kovacsics Péter és Lele Ákos révén ismét egalizáltunk (4-4). A 10. percben mindkét csapatot kiállítással sújtották a játékvezetők, a mieink közül Hegedűs Márk volt a kiállított. Az öt az öt elleni szituációból a fürediek jöttek ki jobban, elhúztak három góllal (7-4), ám Lele és Lubomir Duris egy gólra zárkóztatta csapatunkat. 8-6-nál Országh Ádám lőtt gólt, majd két hazai találat következett. Tíz perccel a félidő vége előtt Duris 10-8-ra módosította az állást, majd a hazaiak kihagyott büntetője után Országh zárkóztatta egy gólra a mieinket. Újabb két hazai gól esett, a másodikat Varsandán Milán büntetőből szerezte (12-9). Lele szépített hat perccel a vége előtt, majd egy hazai találat után Mikitát állították ki a játékvezetők három és fél perccel a félidő vége előtt. Kovacsics emberhátrányban is eredményes volt, egy perccel a félidő végét jelző sípszó előtt pedig büntetőből módosítottak 14-11-re a balatonpartiak, akik az utolsó másodpercben alakították ki a félidő végeredményét (15-11).

Lele Ákos hétméteresből szerezte a második játékrész első találatát, majd egy hazai gól után emberelőnybe kerültünk, Lele pedig újabb büntetőt értékesített (16-13). Öt perccel a félidő kezdete után Lele akciógólt szerzett, majd a hazaiak is betaláltak, így nem csökkent a különbség a csapatok között (18-14). A 38. percben Juhász Károly góljával 19-15 volt az állás, majd a házigazdák 20-15-re módosítottak. A fürediek 21-15-re vezettek, amikor Országh Ádám lőtt gólt, majd Kovacsics Pétert állították ki két percre a játékvezetők. Ismét Országh volt eredményes, majd egy hazai találat után Gerdánt piros lappal kiállították a bírók. Hegedűst is kiküldték két percre a 43. percben, majd Lele büntetőből talált be (23-18). Juhász Károly góljával 23-19-re módosult az állás. A találkozó háromnegyedénél Debreczenit küldték ki a játékvezetők, majd Hegedűsnek a harmadik kétperces büntetése után felmutatták a piros lapot a játékvezetők. A kétperces füredi emberelőny alatt nem esett gól, de később a hazaiak kétszer is betaláltak (25-19). Juhász Károly 25-21-re szépített, ekkor azonban már csak öt perc volt hátra a találkozóból. Egészen az utolsó percig egyik csapat sem talált be, akkor előbb Varsandán szerzett gólt, majd Országh Ádám találatával kialakult a végeredmény: 26-21.