2016. december 13. kedd 18:19

Vereséggel folytattuk Ligakupa-szereplésünket

A Balmazújváros ellen lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata, amely második mérkőzését játszotta a Magyar Kézilabda Szövetség által idén életre hívott Ligakupában. A Dabason elért siker után ismét győzelemre készültek a mieink a sorozatban, és a két csapat legutóbbi összecsapásából kiindulva - 27-21-es gyöngyösi győzelem - a papírforma is ezt mutatta, ezért Debre Viktor vezetőedző több olyan játékosnak is lehetőséget adott a találkozón, akik egyébként ritkábban lépnek pályára. A mérkőzést a mieink kezdték jobban, és a gyorsan megszerezett előnyt az első félidő hajrááig sikerült is őriznünk, azonban az utolsó percekben a vendégek előbb egyenlítettek, majd a vezetést is magukhoz ragadták, így egygólos hátrányban töltöttük a szünetet. A második félidőre erősebb kerettel léptünk pályára, és bár sikerült egy gólra is felzárkóznunk, a vendégek végül három góllal megnyerték a találkozót.

01 bbgy balmaz 1213 1

B. BRAUN GYÖNGYÖS - BALMAZÚJVÁROSI KK 20-23 (11-12)
Gyöngyös, 200 néző
V.: Paska D., Vastag S.

GYÖNGYÖS: Holló M., Hudák (kapusok) - Országh 1, Urbán 2, Németh T. 5 (1), Kovacsics P. 3, Sipeki, Reznicek 2, Rasic, Hegedűs 1, Mester 2, Lele, Juhász K. 1, Mikita M. 2, Jóga 1, Keresztes. Edző: Debre Viktor.

BALMAZÚJVÁROS: Paul (kapus) 1 - Simovic 2, Temesvári, Vujovic 2, Stojanovic 3, Balázs S. 2, Vranac 1, Vakhnovic 1, Bali 1, Hanták 4, Tomic 1, Kekezovity 5, Teleki, István P. Edző: Magi Serra.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/0.

Értékelés:
Debre Viktor: - Elég felforgatott csapattal játszottunk, de úgy gondolom, hogy ilyenkor lehetőséget kell adnunk a bizonyításra azoknak a játékosoknak, akik a bajnokságban ritkábban jutnak szerephez. A többség élt is a lehetőséggel, és hellyel-közzel megvalósították, amit kértem tőlük. A második félidőben sajnos szétestünk, rengeteg hibát vétettünk, az ellenfél kezébe adtuk a labdát, aki aztán leindított bennünket. Kevés gólt kaptunk, de keveset is lőttünk, húsz góllal nem lehet meccset nyerni.

Balmazújvárosi támadással indult a mérkőzés, az első gólt azonban mégis mi szereztük Németh Tamás révén, majd az első öt percben Tomas Reznicek és Urbán Egon is eredményes volt, így 3-0-ás vezetésre tettünk szert. A vendégek a hatodik perc végén vették be először Holló Márk kapuját, de Németh Tamás gyorsan válaszolt, így tartottuk háromgólos előnyünket (4-1). Röviddel később Sipeki kiállítása miatt kerültünk emberhátrányba, a kiállítás mellé megítélt büntetőt azonban Holló hárította, csakúgy, mint az ismétlést. A 10. perc végéig azonban a vendégek kétszer is betaláltak, így egy gólra zárkóztak. Mester Savo góljával tartottuk az előnyt, de a vendégek most ismét eredményesek voltak, és a 12. perc elejére 5-4-es állást alakítottak ki. A hajdúságiak az egyenlítésért támadhattak, de Németh Tamás egy megszerezett labdával visszaállította a kétgólos különbséget, majd Reznicek emberhátrányban szerzett góljával ismét megvolt a plusz három (7-4). Tizenegy perccel a félidő vége előtt ismét csak egy gól volt az előnyünk, amikor Urbán Egon talált be (8-6), a folytatásban azonban a vendégek egyenlíteni tudtak. Mikita két góljának köszönhetően hét perccel a játékrész vége előtt újra mi vezettünk (10-8), két perccel a vége előtt azonban már a balmazújvárosiaknál volt az előny (10-11). Mester Savo lőtt szép gólt talpról, de ez volt az utolsó találatunk a játékrészben: 11-11-nél volt lehetőségünk a gólszerzésre, de nem sikerült, a Balmazújváros pedig az utolsó másodperceket kihasználva betalált, így hátrányban vonulhattunk pihenőre (11-12).

01 bbgy balmaz 1213 2

Lele büntetője volt az első gólszerzési lehetőségünk a második félidőben, de a kísérlet kimaradt, a vendégek pedig még egyet közé raktak (11-13). Juhász Károlyt kiállították a játékvezetők, de alig egy percig kellett emberhátrányban játszanunk, akkor ugyanis a Balmazújvárosból is kiküldtek valakit. Ismét hetest lőhettünk, amit Németh Tamás értékesített, de a hátrányunk tovább nőtt, az ötödik perc végén már 12-15-ös állást mutatott az eredményjelző. Újabb büntetőnk maradt ki, a Balmaz pedig megint lőtt egyet, és a 38. percben már 16-12-re vezetett. Hegedűs Márk talált be, majd Kovacsics Péter zárkóztatta ismét három gólra a csapatot, Juhász Károly gólja után pedig már csak kettő volt közte (15-17). Sikerült egy gólra zárkóznunk, azonban a vendégek ismét elhúztak, a 46. perc végén újra néggyel vezettek (16-20). Debre Viktor időt kért, de gólt nem sikerült lőnünk, sőt emberhátrányba kerültünk. 17-21 volt az állás tíz perccel a félidő vége előtt, amikor emberelőnyben játszhattunk, de közelebb férkőznünk nem sikerült ellenfelünkhöz, sőt hét perccel a vége előtt az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (17-22). Kovacsics szépített, majd Németh zárkóztatta a mieinket (19-22). Két és fél perccel a meccs vége előtt Jóga Norbert alakított az álláson (20-23), de több gól már nem esett a találkozón, vereséggel folytattuk tehát Ligakupa-szereplésünket.