2016. december 10. szombat 17:01

Harcoltunk, de alulmaradtunk a Csurgóval szemben

A Csurgó vendégeként lépett pályára a B. Braun Gyöngyös a K&H férfi kézilabda liga 13. fordulójában. A találkozó elején a hazaiak gyorsan négygólos előnyre tettek szert, amit a félidő végéig eggyel tudtak növelni, így ötgólos hazai előnnyel indult a második félidő. A játékrész elején háromra zárkóztunk, de a folytatásban a Csurgó visszaállította az ötgólos különbséget, majd egészen kilenc gólig növelték a távolságot a csapatok között. Kedden Ligakupa-meccs vár csapatunkra a Balmazújváros ellen, egy hét múlva pedig Balatonfüreden játsszuk az év utolsó mérkőzését.

01 cskk bbgy net

CSURGÓI KK - B. BRAUN GYÖNGYÖS 28-20 (12-7)
Csurgó, 700 néző.
V.: Felhő, Öcsi.

CSURGÓ: Bartucz, Balogh T. (kapusok), Halász, Varjú 1, Pordán 1, Astrashapkin 4 (1), Gazdag 1, Mátó, Hornyák 2, J. Mikita 3, Jerebie, Oslak 7, Radjenovic 3 (1), Pazin, Hadziomerovic 1, Faluvégi 5. Vezetőedző: Sótonyi László

GYÖNGYÖS: Hudák, Ivanisevic (kapusok), Lele, Kovacsics, Rasic 1, Reznicek 5, Németh T. 3 (1), Mester, Sipeki, Hegedűs, Juhász 4, Urbán, M. Mikita 4, Országh 1, Jóga, Duris 2. Vezetőedző: Debre Viktor

Kiállítások: 6 ill. 6 perc
Büntetők: 2/2 ill. 1/1

Értékelés:

Debre Viktor: – Nagyon rosszul, kishitűen kezdtünk. A védekezésünk és a támadójátékunk sem volt olyan, ahogy terveztük, így átrohant rajtunk a Csurgó. Sajnos már az első félidőben eldőlt a mérkőzés.

A házigazdák kezdték jobban a mérkőzést, két gyors góllal a második perc közepére kétgólos előnyt dolgoztak ki. Az ötödik percben már 3-0-ra vezettek a vendéglátók, a nyolcadik percben pedig a mieink emberlőnyben szépítettek Országh Ádám találatával (4-1). Két gyors hazai találat után Reznicek lőtt a kapuba, a Csurgó előnye azonban már négygólos volt (6-2). A tizenkettedik percben ötre nőtt a különbség a két csapat között (7-2), majd Juhász Károly szépített, de a hazaiak szinte azonnal válaszoltak. Az első negyedóra végére Reznicek góljával alakult a 8-4-es állás, a következő találatra pedig egészen a 19. percig kellett várni. A somogyiak akkor kétszer is betaláltak, majd a huszadik percben Reznicek lőtte az ötödik gólunkat (10-5). A házigazdák találata után a hatodik gyöngyösi gól is Reznicek nevéhez fűződött, ezzel sikerült tartanunk az ötgólos különbséget, sőt a 25. percben szintén Reznicek találatával egy gólt sikerült is lefaragnunk a hátrányból (11-7). Jakub Mikita góljával alakult ki a félidő végeredménye, így ötgólos hátránnyal vonultunk pihenőre (12-7).

Duris találatával indult a második félidő, majd Juhász Károly faragott még egyet a hátrányunkból (12-9). Egy csurgói gól után Németh Tamás is feliratkozott a góllövők közé, majd Reznicek kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk a 35. perc elején. Egy gólt kaptunk a hátrány alatt, majd miután kiegészültünk, még egyszer betaláltak a vendéglátók, amivel visszaállt az ötgólos különbség (15-10). Németh Tamás második gólját szerezte, majd Hegedűs Márkot állították ki a játékvezetők. Ezt a hátrányt syem úsztuk meg kapott gól nélkül, két csurgói találat is esett, majd Juhász Károlyt is kiküldték a játékvezetők. Duris kettős emberhátrányban is eredményes volt, majd Rasic talált be, de közben a hazaiak sem maradtak adósak a gólokkal, így őrizték hatgólos előnyüket (19-13) a 44. percben is. Egy perccel később mi kerültünk emberelőnybe, amit sajnos nem tudtunk gólra váltani. Már kiegészültek a csurgóiak, mikor Mikita betalált, azonban gólunkat rögtön követte egy hazai találat (20-14). Tíz perc volt hátra a mérkőzésből, amikor a vendéglátók egy perc alatt háromszor is betaláltak, ezzel kialakítva az addigi legnagyobb, kilencgólos különbséget (23-14). Juhász Károly szépített, majd egy csurgói találat után a 16. gólunkat is megszerezte. Négy perccel a vége előtt Mikita szerezte a 17. gyöngyösi találatot, ekkor azonban ismét kilenc gól volt a távolság a csapatok között (26-17). Mikita szépített, majd Németh büntetőből szerzett gólt, és emberelőnybe kerültünk, de ekkor már csak a szépítésre maradt esélyünk. Az utolsó szó a miénk volt, Mikita állította be a 28-20-as végeredményt. Kedden Ligakupa-meccs vár csapatunkra a Balmazújváros ellen, egy hét múlva pedig Balatonfüreden játsszuk az év utolsó mérkőzését.