2016. november 29. kedd 18:29

Győzelemmel kezdtünk a Ligakupában

Dabason lépett pályára első Ligakupa-mérkőzésén a B. Braun Gyöngyös csapata. Az új sorozatban a mieink a Balmazújvárossal, a Komlóval és az Eger vannak még egy csoportban, így a másodosztályban szereplő riválissal szemben kötelező volt a győzelem, amit a második félidőben ki is harcolt magának Debre Viktor legénysége.

01 bfured int

Szorosan alakult a mérkőzés első félideje. A nyolcadik percben két góllal vezettünk (2-4), ám a tizenötödik perc végén döntetlen volt az állás, 8-8-at mutatott az eredményjelző. A 22. percben még egy góllal vezettünk (9-10), azonban a félidő végére megfordult az állás, és egygólos hátrányban vonultunk pihenőre (13-12).

A második játékrész elején sikerült ledolgozni a hátrányt, majd megfordítani a meccset, a 35. percben 15-16-ra, a 40. percben 16-18-ra vezettünk. Öt perc alatt sikerült megdupláznunk az előnyünket, és tizenöt perccel a mérkőzés vége előtt 17-21-re vezettünk, majd az ötvenedik percig még egyet közé tudtunk tenni (19-24). Öt perccel a vége előtt is őeiztük ötgólos előnyünket (20-25), a végső sÍpszóig pedig hármat őriztünk meg belőle (25-28). A Ligakupában legközelebb a Balmazújvárost fogadjuk.