2016. november 14. hétfő 10:14

Utánpótlás: szépen menetelnek a gyöngyösi csapatok

Mindössze három ponttal van lemaradva az első helyezettől a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata a férfi kézilabda NB II. felnőtt mezőnyében, miután a hétvégén legyőzte a Balmazújváros hasonló korosztályú alakulatát. Újabb sikeres hétvégén van túl a gyöngyösi utánpótlás, győztek serdülőink, U14-eseink és lánycsapataink is.

01 labda 12

Balmazújvárosban lépett pályára ez elmúlt hétvégén a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata, amely ötödik győzelmét szerezte meg az NB II-es felnőtt bajnokság északkeleti csoportjában. A mieink már a félidőben öt góllal vezettek, végül pedig tizenegy gólos különbséggel nyerték meg a találkozót.

Balmazújvárosi KK U23 – B. Braun Gyöngyös U23 16-27 (6-11)

Gyöngyös: REVICZKI R. 1 (1), Molnár M. 4, Tóth G. 2, Fazekas 4 (1), Veres B. 5 (3) ,Vad Zs. 2, Kiss M. 2. Cserék: Kométh M., UNGER B., Mák R., Rutka B. 6 (1), Apatóczky M. 1. Edző: Mátyási-Kőrösi Fruzsina.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 9/6

Mátyási-Kőrösi Fruzsina: - Az első perctől fogva kezünkbe tartottuk a mérkőzést, a mi akaratunk érvényesült. Végig keményen, okosan védekeztünk, és a támadásunk is kiegyensúlyozott, hatékony volt. Gratulálok a nagybetűs csapatnak!

U23-as alakulatunk nyolc mérkőzésen aratott öt győzelmével eddig tíz pontot gyűjtött a bajnokságban, amelyből ebben az évben még három mérkőzést játszanak a mieink. Sűrű a mezőny az NB II-ben, ötödik helyen álló alakulatunk mindössze három ponttal van lemaradva az első helyezettől. A mieink legközelebb a második helyen álló Berettyó MSE ellen játszanak, amely kemény ellenfélnek tűnik, de a hazai közönség támogatása győzelemhez segítheti Mátyási-Kőrösi Fruzsina fiait. A találkozót november 20-án, 17 órától játsszuk a városi sportcsarnokban.

A Kiemelt Serdülő Bajnokságban a B. Braun Gyöngyös legutóbb a Vác alakulatát fogadta, és győzte le 20-15 arányban. Rosta István csapata negyedik győzelmét aratta a bajnoki sorozatban, nyolc pontjával a tabella hetedik helyéről várja a november 19-én esedékes, balmazújvárosi folytatást.

A serdülő lányok alaposan helyben hagyták a legutóbbi fordulóban a BVSC-Zugló csapatát, amelyet 33-5 arányban győztek le idegenben. Bahrim Liliána lányai negyedik sikerüket könyvelhették el a bajnokságban, nyolc pontjukkal jelenleg a tabella ötödik helyén állnak. A következő fordulóban hazai pályán, a Kálváriaparti Általános Iskola csarnokában játszanak, ahol november 19-én, 16 órától a Göd együttesét fogadják.

A Gyermekbajnokság I. osztályában szereplő U14-es gyöngyösi fiúcsapat két mérkőzést játszott a legutóbbi fordulóban. Pápa János tanítványai rendkívül szoros találkozón, félidei döntetlent követően, mindössze egy góllal maradtak alul a PLER csapatával szemben (21-20), majd magabiztosan, 22-13 arányban győzték le a Dabas alakulatát. U14-eseink nyolc mérkőzésen öt győzelmet arattak a bajnokságban, és a negyedik helyről várják a november 27-i folytatást. Akkor hazai pályán, a városi sportcsarnokban lépnek pályára az Eger és a Gyömrő ellen.

A regionális küzdelmekben érdekelt U14-es fiú csapatunk hazai pályán harcolt a pontokért az elmúlt hétvégén, ráadásul sikerrel. Temesvári Martin legénysége a Kálváriaparton 22-11-re győzte le a Szolnok csapatát, majd 35-13-ra diadalmaskodott a Hatvan ellen. A fiatalok eddigi hat mérkőzésükön öt győzelmet arattak, így a második helyet foglalják el a táblázaton.

U13-as lány csapatunk is kemény csatákon van túl: szoros meccsen, 15-15-ös döntetlennel sikerült egy pontot szereznie az Eszterházy KFSC ellen, majd 19-15-re legyőzte a Jászberény csapatát. Majzik Heni együttese eddigi nyolc mérkőzésén egyetlen vereséget kellett, hogy elkönyveljen, tizenhárom pontjával a tabella második helyén áll. A következő fordulót november 26-án, a Kálváriaparton rendezik, ahol a Székács KE és a Mezőtúr lesz a mieink ellenfele.

A Kisiskolás Bajnokságban megkezdték szereplésüket U10-es csapatink. A Mátyási-Kőrösi Fruzsina által edzett fiúk az első fordulóban Balassagyarmaton léptek pályára, ahol 20-13 arányban legyőzték a Palóc Pumák csapatát, és 17-13-ra nyertek a Beszterce DSE ellen. A Majzik Heni irányítása mellett készülő lányok Tiszaföldváron 12-12-es döntetlent értek el a Törökszentmiklós ellen, és 19-4 arányban múlták felül a Mezőtúr együttesét. A következő hétvégén U9-es csapatink is bekapcsolódnak a küzdelemkbe.