2016. október 28. péntek 09:00

Utánpótlás: junior győzelem az Eger ellen

Megyei rangadót nyert a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata a férfi kézilabda NB II-ben. A mieink az Eger együttesét győzték le magabiztosan. Ifi csapatunkra vasárnap vár szomszédvári rangadó, a Komló elleni győzelem után Mezőkövesden bizonyíthat az együttes.

01 komlo ifi

A komlói győzlem után Mezőkövesden kell helytállnia ifjúsági csapatunknak. Fotó: Cseh Balázs

Újabb skalpot gyűjtött be a férfi kézilabda NB II. Északkeleti csoportjában a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata. Mátyási-Kőrösi Fruzsina együttese az Eger SBS Eszterházy hasonló korosztályú csapatát győzte le magabiztosan a hatodik forduló hazai mérkőzésén. A keddi találkozón a mieink a félidőre négygólos előnyt dolgoztak ki (16-12), a második játékrészben pedig még négyet közé tettek, és 34-26-ra megnyerték a megyei rangadót.

– Kicsit döcögősen indult a meccs, de szerencsére hamar észbe kaptunk, és ezután végig a mi akaratunk érvényesült. Örülök, hogy a több kiemelkedő egyéni teljesítmény mellett mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez – értékelt a mérkőzés után a csapat edzője, Mátyási-Kőrösi Fruzsina.

U23-as csapatunk 50 %-os mutatóval bír a bajnokságban, eddigi hat mérkőzésükből hármat megnyertek, az így szerzett hat ponttal pedig a hatodik helyen állnak a tabellán. Juniorjaink november 2-án az egy győzelmével az utolsó előtti helyen álló Nádudvari ASK vendégeként lépnek pályára.

NB I-es ifjúsági csapatunkra vasárnap vár szomszédvári rangadó, Nigrinyi Tibor legénysége a felnőtt meccs előtt játszik a Mezőkövesd hasonló korosztályú csapatával. A legutóbbi fordulóban, Komlón aratott sikerével (19-22) negyedik győzelmét szerző alakulat a tabella nyolcadik helyéről várja a mérkőzést.

A B. Braun Gyöngyös Kiemelt Serdülő Bajnokságban szereplő csapata csütörtökön a Békés-Drén vendégeként lépett pályára. Rosta István alakulata a félidőben nyolcgólos hátrányba került (19-11), végül pedig kilenc góllal maradt alul ellenfelével szemben (33-24). Serdülőink hat pontjukkal a tabella hetedik helyén állnak, legközelebb november 10-én, 16:00 órától hazai pályán játszanak a 10. helyezett Váci KSE ellen.