Egy félidőn át versenyben volt a világ egyik legjobb csapatával a HE-DO B. Braun Gyöngyös együttese, amely hiába vezetett a félidőben 16-15-re a világsztárokkal teletűzdelt Telekom Veszprém ellen, a második félidőben alulmaradt, így végül elveszítette hazai veretlenségét a bajnokságban. A telt házas mérkőzésen azonban így is derekasan helytállt Konkoly Csaba legénysége, amely jó játékkal szolgálta ki közönségét, és készülhet a Szeged elleni hazai találkozóra.

Őrületes hangulatban indult a találkozó. A Dr. Fejes András Sportcsarnok nézőtere zsúfolásig telt, a kézilabda ünnepére rengetegen látogattak ki ezen a szerdai estén. Sokan nem üres kézzel érkeztek, hiszen a két csapat tartós élelmiszergyűjtést hirdetett a mérkőzésre.

Az első félidő parádésan kezdődött, Nagy László góljára Németh Tamás válaszolt, majd szélsőnk hatodik percben esett találatával a vezetést is megszereztük (3-2). Előnyünket a 10. percben Markez góljával megdupláztuk (6-4), Tóth Mihály pedig remek formában védte a kapunkat. A 14. percben ezzel együtt Marguc büntetőjével megint a vendégeknél volt az előny, de kiváló védekezésünknek köszönhetően nem engedtük ellépni az ellenfelet, sőt a 17. percben Herceg találatával megint mi kerültünk lépéselőnybe; 9-8-as állásál David Davis időt is kért. Összeszedett, türelmes játékunkkal a 22. percben ismét két gólra növeltük a távolságot a csapatok között (13-11), majd 13-12-es állásnál, 7 perccel a félidő vége előtt Konkoly Csaba is időt kért. A hátralévő percekben sem adtuk alább, sőt az addigi legnagyobb, háromgólos különbséget sikerült kidolgoznunk, és közönségünk buzdítása mellett egy gólt a sípszóig meg is tudtuk őrizni előnyünkből (16-15).

01 hbbgy vesz 1128 05

A vendégek büntetőből egyenlítettek a második félidő elején, de Duris betörésének és Vilovszki üreskapus góljának köszönhetően tartottuk a lépést, és a 37. percben még úgy is egyenlő volt az állás, hogy mindkét csapat 2-2 percet emberhátrányban töltött (18-18). Ekkor ítéltek ellenünk másodszor kiállítást a játékvezetők, a Veszprém pedig a 20. perc óta először jutott vezetéshez (18-19). Nagy László góljával kettőre nőtt a különbség a vendégek javára, Konkoly Csaba pedig időt kért. A taktikai szünet után is veszprémi oldalon folytatódott a gólgyártás, és a vendégek a 41. percre négy góllal megléptek (18-22). Markez és Herceg találataival sikerült tartani magunkat, visszajöttünk három gólra, de a 45. percben már 20-25-ös állást mutatott az eredményjelző. Tóth Mihály hatalmas bravúrjai ellenére is nőtt a különbség, az 50. perben már hat góllal vezetett ellenfelünk (21-27). Az 53. percben emberelőnybe kerültünk, de a megítélt hétméterest elhibáztuk, a Veszprém pedig büntetett, és kilencre hizlalta előnyét (21-30). Urbán Egon faragott egyet a hátrányunkból, de a mérkőzés ekkorra már eldőlt, csak a különbség maradt kérdés. Persze az sem volt mindegy, ezért óriási ováció követte Mirko Herceg találatát, ami a 23., egyben utolsó gólunk volt a találkozón. Végül nem sikerült tíz gólon belül tartanunk az ellenfelet, a Veszprém 34-23-ra nyerte meg a mérkőzést, de így is jogosan zúgott a szép volt, fiúk a csarnokban. Egy hét múlva a Szegedet fogadjuk.

K&H férfi kézilabda liga, 11. forduló

HE-DO B. Braun Gyöngyös – Telekom Veszprém 23-34 (16-15)

Gyöngyös, 1400 néző

V.: Bíró, Kiss

01 hbbgy vesz st 1128 05

GYÖNGYÖS: Tóth M., Buzogány (kapusok) – Forgács, Urbán 1, Németh T. 4, Sipeki 1, Ubornyák 3 (2), Dávid J., Gábori, Duris 2, Vilovszki 2, Gerdán, Krivokapics, Herceg 5, Markez 4, István P 1. Edző: Konkoly Csaba.

VESZPRÉM: Sterbik, Mikler (kapusok) – Manaskov 6, Toft Hansen, Tonnesen 3, Gajic 3 (2), Nilsson 2, Nagy 3, Marguc 3 (3), Blagontinsek 4, Nenadic 4, Mahe 2, Jamali 3, Mackovsek 1. Edző: David Davis.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5.

01 hbbgy vesz st 1128 01

David Davis: – Nem volt jó az első félidőben mutatott játékunk. Felkészültünk, de voltak olyan játékelemek, amiket nem vettünk számításba. A második félidőben sokkal jobban koncentráltunk, és sikerült emelnünk a játék szintjét, amivel megnyertük a mérkőzést.

Petar Nenadic: – Az első félidő egyenesen rettenetes volt, de a második félidőben szerencsére elkezdtünk kézilabdázni, és végül örülhettünk a győzelemnek. Jó felkészülés volt ez a mérkőzés a hétvégi BL-fordulóra.

Konkoly Csaba: – Nagyon büszkék vagyunk arra a teljesítményre, amit az első félidőben pályára vittünk. Azt gondolom, méltó ellenfelek voltunk, és annak is örülök, hogy tudtuk olyat húzni, ami akár egy Veszprémet is meg tudott lepni. A második félidőben rosszul kezdtünk, amit egy ilyen szintű ellenfél azonnal kihasznál. Várható volt, hogy ebben a tempóban elfáradunk, ami be is következett, így egyre nagyobbra nyílt az olló. Büszkék vagyunk a közönségünkre, az, hogy 1400 néző állva tapsolt meg bennünket, mindennél többet mond.

Gábori Máté: – Az első félidőben jól tartottuk a lépést a Veszprémmel, de a második félidőben kijött a szintkülönbség. Könyörtelenül kihasználták a hibáinkat, amivel megnyerték a találkozót. Mindent megtettünk, hogy minél tovább bírjuk a tempót, és megpróbáljuk ezt átmenteni a következő mérkőzésekre.

HE-DO B. Braun Gyöngyös – Telekom Veszprém

Gyöngyös, néző

Gábori Máté: – Az első félidőben jól tartottuk a lépést a Veszprémmel, de a második félidőben kijött a szintkülönbség. Könyörtelenül kihasználták a hibáinkat, amivel simán megnyerték a találkozót. Minden megtettünk, hogy minél tovább bírjuk a tempót, és megpróbáljuk ezt átmenteni a következő mérkőzésekre.