2016. május 20. péntek 15:45

Remek hangulatban szereztünk két pontot Egerben

Egerben lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata a K&H férfi kézilabda liga alsóházi rájátszásának 11. fordulójában. Az Eger-Gyöngyös párharcok mindig parázs hangulatú, kemény csatákat hoznak, a szoros rájátszásban pedig a szoksásosnál is felfokozottabb várakozás előzte meg a találkozót. A gyöngyösi szurkolók egy teljes szektort megtöltöttek a Kemény Ferenc Sportcsarnokban, ahol a várakozásoknak megfelelően kemény csatát hozott a szomszédvári rangadó. Az első félidő első tizenöt percében fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a 20. percre sikerült háromgólos előnyt kidolgoznunk, majd a lefújásig négygólosra növelni. A második félidőben az Eger többször is rohatmot indított, és felzárkózott két gólra, de mindannyiszor tartottuk magukat, így végül magabiztos győzelemmel szereztünk két fontos pontot.

01 eger bbgy 0520 1

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás 7-14., 11. forduló

Eger SBS Eszterházy - B. Braun Gyöngyös 25-31 (13-17)

Dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok, 750 néző

V.: Andorka M., Hucker R.

Eger SBS Eszterházy: Kovács J., Radulescu - Szűcs B., Kiss G., Iváncsik Á., Szabó P., Lezák 2, Bajorhegyi 1, Vancsics 2, Radcenko 2, Kocsis, Padla 3, Takács B. 4, Dobó 2, Antl 9 (2), Petro. Edző: Tóth Edmond.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási - Sándor Á. 1, Ménfői, Kovacsics P. 1, Jovetic 3, Nagy B. 9 (3), Debreczeni 2, Marczinkó 2, M. Savo, Bali 5, Szalafai 1, Koller 3, Oliveira 3, Juhász K., Becirovic 1. Edző: Debre Viktor.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3.

Debre Viktor: - Támadásban, védekezésben és kapusteljesítményben is felülmúltuk ellenfelünket, és végig magabiztosak voltunk, ami eddig sokszor hiányzott. Köszönjük lelkes szurkolóinknak, hogy elkísértek bennünket.

Mi vezethettük a találkozó első támadását, azonban nem jártunk eredménnyel, így egy gyors ellenakcióból a hazaiak lőhették a mérkőzés első gólját. Gyors középkezdés után Debreczenivel szemben szabálytalankodtak a hatosvonalon, hétméteres és kiállítás járt érte. A büntetőt Nagy Bence értékesítette, majd Koller labdaszerzése után Oliveira góljával átvettük a vezetést (1-2). A hazai gárda egyenlítése után Nagy Bence ismét hetest lőtt, vagyis maradt nálunk az előny, miközben az első öt perc lepergett. Ismét a hazaiak találtak be Tamási kapujába, majd Nagy Bence akciógólt szerzett, Tamási pedig ziccert hárított, de a következő indítást már nem tudta védeni, így a hazaiak kiegyenlítettek (4-4). Újabb Tamási-védés, majd Bali-gól következett, amivel ismét vezettünk (4-5). Jött a menetrendszerű egri egyenlítés, majd Nagy Bence negyedik gólja, amivel 5-6 volt az állás a 11. perc végén. 6-6-os állásnál, a 13. percben Andrej Petro Oliveirával szemben szabálytalankodott, amiért piros lapot kapott a játékvezetőktől. Az első negyedóra leteltekor Bali akasztott nagy bombát Radulescu kapujába, ezzel megint nálunk volt az előny, de továbbra is csak eggyel vezettünk (6-7). 7-7-nél Debreczeni szerzett gólt, de az Eger megint egyenlített, ami után Kovacsics állította vissza a vendégelőnyt. Koller góljával először a mérkőzésen két gólra nőtt az előnyünk (8-10). Jött a hazaiak válasza, de Bali visszaállította a három gólt, majd Jovetic indításból négygólosra növelte az előnyünket (9-13). Hét perccel a vége előtt Tamási büntetőt hárított, majd lehetőségünk volt öt góllal elhúzni, ám ehelyett Antl góljával az egriek zárkóztak fel mínusz háromra. Sándor Ákos góljával ismét négy volt közte, majd a hazaiak találata után Nagy Bence góljánál is ugyanez volt a helyzet (12-16). A forgatókönyv megismétlődött, csak ezúttal Jovetic volt eredményes a balszélről. Góljával 13-17-re módosult az állás, ami az első félidő végeredménye is volt.

01 eger bbgy 0520 2

A hazaiak kezdték a második félidőt. A mi oldalunkon változást jelentett Mester Savo beállása, nem változott azonban semmi a kapuban: Tamási továbbra is remekül védett. Oliveira két találatával 19-re növeltük góljaink számát, de a hazaiak is betaláltak kétszer (15-19). Az egrieknél Kovács János váltotta a kapuban Radulescut, és érezhetően javult is a vendéglátók védekezésének hatékonysága. A 9. percben, 16-19-es állásnál az egriek hálóőre büntetőt védett, majd ugyanez nem jött össze Hudáknak, így a hazaiak 17-19-re zárkóztak. Nagy Bence visszaállította a háromgólos különbséget, majd Becirovic találatával ismét négy volt közte (17-21). Oliveirát kiállították a játékvezetők, amit a hazaik ki tudtak használni, és 18-21-re zárkóztak. Az Eger büntetőt hibázott, majd Bali talált be (18-22). A 48. percben emberelőnybe kerültünk, mégis a vendégek szereztek gólt, ráadásul kettőt is, ezzel két találatra csökkentve a különbséget (20-22). Marczinkó első góljával állt vissza a háromgólos vendégelőny, amit a hazaiak ismét kettőre tudtak csökkenteni (21-23). Szalafai szerezte a 24. gólunkat, Dobó pedig a vendéglátók 22. találatát. Debreczeni módosította 22-25-re az állást nyolc perccel a vége előtt, Debre Viktor pedig időt kért. Szalafai talált be, majd Nagy Bence nyolcadik góljával 22-27 volt az állás, öttel vezettünk, és már csak szűk hat perc volt hátra. Bali góljával három és fél perccel a vége előtt 28-23-ra vezettünk, az egriek időt kértek, majd hét emberrel támadtak. Marczinkó talált be, aztán Nagy Bence szerezte a 30. gyöngyösi gólt. Koller lőtt még egyet, ezzel 25-31 lett a vége, fontos két pontot szereztünk. Szerdán folytatjuk, akkor a Balmazújvárost fogadjuk majd.