A férfi kézilabda NB I. ötödik helyért zajló párharcának első mérkőzését a B. Braun Gyöngyös csapata emberfeletti teljesítménnyel, parázs, izgalmas csata után, hétméteresekkel megnyerte a fővárosban, így egyetlen győzelemre került az ötödik hely megszerzésétől, és így a kézilabdázás gyöngyösi történetének valaha volt legjobb eredményétől. Mindezt most hazai közönség előtt harcolhatják ki kedvenceink, akik közül a sok sérült miatt ezúttal is rendkívül kevesen állnak bevetésre készen. De ők biztosan kettőzött erőbedobással harcolnak majd a történelmi eredmény eléréséért. Kövesse nyomon a találkozót folyamatosan frissülő cikkünkben.

Férfi kézilabda NB I., az 5. helyért, 2. mérkőzés
FTC-PLER Budapest – B. Braun Gyöngyös 26-27 (11-12)

Gyöngyös, Városi Sport- és Rendezvénycsarnok
Játékvezetők: Bacs József, Bán Tamás
B. Braun Gyöngyös: Tamási, Holló – Bakos, Sándor Á., Frey, Szabó, Kotormán, Gazdag, Oláh, Varsandán, Szöllősi, Debreczeni, Szalafai, Koller
Edző: Nagy Károly

FTC-PLER Budapest: Paul, Székely – Bak, Györfi, Vancsics, Zsiga, Pavlovics, Szűcs, Rév, Lendvay, Pálos, Kocsi, Laurencz, Auth, Mazák, Jakub
Edző: Zsiga Gyula

Kiállítások:

Hétméteresek:

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

60. perc: Nem sikerült. Maradt a 26-27, jön a harmadik meccs szombaton.

60. perc: Koller labdát szerez, Nagy Károly pedig időt kér. Fél percünk maradt egyenlíteni.

59. perc: 26-27. Másfél perc van hátra.

58. perc: Lendvay lövi be. 25-26.

58. perc: Sajnos eredménytelenül, a vendégek pedig büntetőt lőhetnek.

57. perc: Szűk négy perc van hátra, 25-25 az állás, mi támadunk.

55. perc: Óriási a csata, de nálunk az előny. 25-24.

54. perc: Szabó a vállára vette a mieinket. 24-23.

53. perc: Szabó góljával átvettük a vezetést, de csak rövid ideig volt nálunk az előny. 23-23.

52. perc: Szalafai! 22-22.

51. perc: Paul Teodor Varsandán ziccerét hárítja. Marad a 21-22.

50. perc: Jön a hajrá, az eredmény változatlan.

48. Sándor Ákos kiáll, de Laurencz kihagyja a büntetőt. 21-22.

47. perc: Emberelőnybe kerülünk, de nem sikerül kihasználni. Szalafai lövése akad el Paulban. 21-22.

47. perc: Ismét vendégelőny. 21-22. Tamásit Holló váltja a kapuban.

46. perc: Tamási véd, Sándor Ákos meg gólt lő. 21-21.

45. perc: A hazai időkérés után Debreczeni harmadik góljával 19-21, aztán Szalafai indításból lő gólt. 20-21.

44. perc: Az eddigi legnagyobb különbség: 18-21.

43. perc: Kettővel mennek a fővárosiak. 18-20.

42. perc: Laurencz nem hibázza el. 18-19.

42. perc: Varsandánt kiküldik, hetest lőhet a Fradi.

41. perc: Nagy gól Szabótól. 18-18.

41. perc: Újra ott az előny. 17-18.

40. perc: Az egyenlítés után Bakos volt eredményes, 17-16, aztán most újra iksz. 17-17. Déja Vu…

39. perc: Szalafai góljával újra nálunk az előny. 16-15.

36. perc: Tamási és Varsandán. 15-15. Szoros…

35. perc: Egy hetesgól ott, egy Sándor Ákos-találat itt. 14-15.

34. perc: Varsandán Milán a szélről pattintja be. 13-14.

33. perc: Újra kétgólos a vendégelőny. 12-14.

33. perc: Jön a válasz sajnos. 12-13.

32. perc: Szalafai gyorsan egyenlít is. 12-12.

31. perc: Mi kezdtük a második félidőt. Bakos, Frey, Szabó, Sándor Ákos, Varsandán és Szalafai a pályán.

30. perc: A félidő végeredménye: 11-12.

30. perc: Varsandán ziccere elakad Paul Teodorban, aki utána Koller százszázalékos helyzetét is védi.

29. perc: Bakos talál a kapuba. 11-12.

28. perc: Újabb vendéggól. 10-12, aztán nagy Tamási-védés.

27. perc: Bakos a pályán, de az első kísérlete nem jó. Debreczeni azonban egy nagy csattanós kapufásat lő. 10-11.

26. perc: Varsandán szélről. 9-10.

25. perc: laurencz hétméteresből eredményes. 8-10.

25. perc: Budapesti időkérés után folytatódik a játék.

24. perc: Szalafai lövése is kijön, de Varsandán nem hibázik. 8-9.

22. perc: Oláh Tamás kétperces büntetést kapott.

21. perc: Frey és Koller lövése is kimarad. 7-9.

20. Nagyon akar a Fradi. Két gyors gól után már 7-9. Nagy Károly időt kért.

19. perc: A gyors egyenlítés után eredménytelen a támadásunk. 7-7.

17. perc: Frey Tamás nagy bombát akaszt a sarokba, és ezzel átvesszük a vezetést. 7-6.

16. perc: Az ötödik gólját lövi Szabó Péter. 6-6.

15. perc: Tamási jól véd, de nincs mindig szerencséje. 5-6.

15. perc: Debreczeni indításból egyenlít. 5-5.

14. perc: Felváltva esnek a gólok. 4-5.

13. perc: Még mindig vendégelőny. 3-4.

9. perc: Laurencz hétméteresből töri meg a gólcsendet. 2-3.

7. perc: Itt is, ott is kimaradnak helyzetek. Marad a 2-2.

6. perc: Ismét Szabó, ismét talpról, kilencről. 2-2.

5. perc: A vendégeknél az előny. 1-2.

4. perc: A vendégek büntetőhöz jutnak, de Tamási bravúrosan hárít.

2. perc: Gyorsan jön a válasz átlövésből. 1-1.

1. perc: Szabó távoli lövése a találkozó első gólja. 1-0.

0. perc: Díjátadóval kezdődött a mérkőzés: a gyöngyösi szurkolók az év legjobbjának Szalafai Gábort választották.