2018. augusztus 03. péntek 20:36

Győztes erőfelmérő a Vecsés ellen

Nagy tempójú, fordulatos mérkőzést játszott az újonc Vecséssel a B. Braun Gyöngyös csapata a nyolchetes felkészülési időszak derekán.

bbgy vecses 180803 06

Július ötödike óta dolgozik együtt a B. Braun Gyöngyös élvonalbeli férfi kézilabdacsapatának kerete, amely a nyolchetes felkészülési időszak feléhez érkezve az NB I.-es újonc Vecsés ellen mérhette le az eddig elvégzett munka eredményességét. A találkozót a Nagy Károly vezette vendégek kezdték jobban, Marczinkó Mátéék az első negyedóra alatt négygólos előnyre tettek szert (4-8), ekkor azonban megálljt parancsoltak a mieink az újoncnak, és 10-8-as hazai vezetésnél fordultak a csapatok. Határozott védekezésünknek és jó kapusteljesítményünknek köszönhetően jó szériánkat a második félidő első felében is tartani tudtuk, így 12-1-es sorozatot produkálva a 40. percre 16-9-es előnyt dolgoztunk ki. A hátralévő húsz percben a vecsésiek lépésről lépésre kerültek közelebb a mieinkhez, és kiélezetté tudták tenni a végjátékot, de előnyünkből egy gólt megőrizve végül megnyertük a találkozót (21-20).

bbgy vecses 180803 03

– Négy hete folyamatosan dolgozunk, kemény munkán vagyunk túl, ami érződik a játékosokon – kezdte értékelését Konkoly Csaba vezetőedző. – Az mindenképpen pozitívum, hogy az eltervezetteknek a hetven százalékát így is sikerült megvalósítanunk. Új játékosaink meg tudták mutatni, mire számíthatunk tőlük, és sikerült mindenkinek játéklehetőséget biztosítanunk. Negyven percen át tudtunk olyan tempót tartani, ami ahhoz kell majd, hogy ennél nehezebb meccseket is meg tudjunk nyerni – zárta szavait a szakember.

A felkészülés félidejében a B. Braun Gyöngyös játékosai egy hetet aktív pihenéssel töltenek, majd folytatják a munkát az augusztus 31-i bajnoki rajtig. Következő edzőmérkőzésünket Budakalászon játsszuk augusztus 15-én.

B. Braun Gyöngyös - Vecsési SE 21-20 (10-8)

Gólszerzők: Markez 7 (6), Varsandán 4, Ubornyák 3, Urbán 2, Herceg 1, Sipeki 1, Vilovszki 1, Gráf 1, Igó 1.