2018. május 05. szombat 16:56

B. Braun Gyöngyös - Ferencvárosi TC 26-26

Őrült mérkőzést játszott egymással a B. Braun Gyöngyös és a Ferencváros az élvonalbeli kézilabda-bajnokság zárófordulójában. A tét a kiesés elkerülése volt, így nem csoda, hogy feszülten, sokszor idegesen játszottak a csapatok. A hangulat azonban fantasztikus volt, a gyöngyösi drukkerek zsúfolásig töltötték a sportcsarnokot, ahol csapatunk volt négygólos előnyben és négygólos hátrányban is a mérkőzés folyamán. A végjátékba fej-fej mellett érkeztek a csapatok, s végül megosztoztak a pontokon, ezzel biztosan bennmaradtunk.

01 bbgy ftc 0505 1

A feszült hangulatú találkozó első gólját egy megszerzett labdával Lubomir Duris szerezte, a vendégek az ötödik percben válaszoltak, majd a vezetést is magukhoz ragadták (1-2). Mi tűntünk idegesebbnek, és eleinte nem nagyon találtuk a Fradi nyitott védekezésének ellenszerét, lövéseink pedig rendre Zernovicban akadtak el. Marczinkó góljával így a 9. percben már két góllal vezettek a vendégek, amit Kovacsics Péter büntetőből faragott le egyre (2-3). Egy újabb vendégtalálat után, a 11. percben Gábori csent labdát, és vitte végig, majd a fővárosiak büntetőből szerezték meg ötödik találatukat, egy labdaszerzés után pedig háromgólosra növelték az előnyüket (3-6). A 14. percben már néggyel mentek a vendégek, amikor Konkoly Csaba időt kért, a taktikai szünet után pedig Duris harcolt ki hétméterest, amit Kovacsics lőtt a kapuba (4-7). Loncar bombájával lett 5-7, majd Kovacsics hetesével 6-8. A kapunkban ekkor már Tóth Mihály állt, Németh Tamás pedig a 20. percben egy gólra zárkóztatta csapatunkat. Duris egy megszerzett labdával egyenlített (8-8), a csarnokban ekkor uralkodó hangulatra pedig nincsenek szavak, csodálatos volt látni a zsúfolásig telt gyöngyösi sportcsarnokot. Hét perc volt hátra az első félidőből, amikor Krivokapics góljával visszavettük a vezetést, de rövidesen ki is kellett állnia két percre – ez volt a második büntetésünk. A megítélt hétméterest a vendégek értékesítették, majd felpörögtek az események, gyors egymás utánban potyogtak a gólok, és a 25. percben már 10-10 volt az állás. Loncar lőtte a 11. hazai gólt, majd István Péter találatával hizlaltuk kétgólosra a hazai vezetést (12-10). Szintén neki köszönhetjük, hogy két perccel a félidő vége előtt három volt ide, majd Gerdán küldték ki két percre a játékvezetők. Végül egygólos előnyben vonulhattunk pihenőre.

01 bbgy ftc 0505 2

Idegesen kezdődött a második játékrész, de a kapkodásból annak ellenére is mi jöttünk ki jobban, hogy egy büntetőt elhibáztunk. Németh Tamás góljával kettőre növeltük az előnyünket, majd Loncar és Urbán Egon is betalált, így alig négypercnyi játék után a vendégek időt kérni kényszerültek. A 35. percben 16-14-re vezettünk, amikor Martins került ziccerbe, és módosított 17-14-re. Loncar talált be, de a vendégek tartották a lépést, így a különbséget nem sikerült növelnünk (18-16). Loncar fantasztikus formában játszott, a mérkőzésnek ebben a szakaszában ő volt az ügyeletes gólzsák, neki és a remekül védő Tóth Mihálynak köszönhetően a 40. percre 21-17-es előnyt dolgoztunk ki. Duris kiállításával kerültünk emberhátrányba, a fővárosiak pedig büntetőből zárkóztak. Egy újabb hetessel csökkent két találatra a különbség a csapatok között, de Markez góljával újra három volt ide (22-19). Loncart állították ki a játékvezetők, a vendégek pedig újabb hétmétereshez jutottak, amiből megszerezték a 20. góljukat (22-20). Kiállítás volt a túloldalon is, Krivokapics pedig büntetőt lőhetett, amivel ismét hárommal vezettünk. Hetest hibáztunk, de Duris labdát szerzett, így Németh Tamás javíthatott, és nem engedte, hogy a Fradi egyenlítsen (24-22). Hat perccel a vége előtt ismét egy gólra jött fel a Fradi, ráadásul Martinst kiállították a játékvezetők, így két percig emberhátrányban játszottunk. Ezt a vendégek ki is használták, és öt perccel a vége előtt kiegyenlítettek (25-25). Krivokapics ragadta vissza a vezetést másfél perccel a vége előtt, majd a fővárosiak büntetőből egalizáltak ismét (26-26). Húsz másodperc volt hátra, amikor Konkoly Csaba időt kért, megint a végére maradtak a legnagyobb izgalmak. És az egy pont, amivel biztosan bennmaradtunk.

K&H férfi kézilabda liga, 26. forduló

01 bbgy ftc 0505 tj

B. Braun Gyöngyös – Ferencvárosi TC 26-26 (13-12)

Gyöngyös, 1200 néző
V.: Bócz, Wiedemann

GYÖNGYÖS: Hudák, Tóth M., Holó M. (kapusok) – Martins 1, Németh T. 3, Kovacsics 3 (3), Sipeki, Gábori 2, Duris 2, Loncar 7, Gerdán, Krivokapics 3 (1), Markez 1, Mikita M., István P. 2, Urbán 2. Edző: Konkoly Csaba.

FERENCVÁROS: Nagy L., Zernovic - Kocsi, Grebenár, Oláh T., Benmiloud 4, Pálos 1, Bakos 1, Pordán 1, Marczinkó 4, Bali 2, Andelic, Nagy M. 7 (6), Bujdosó 5 (1), Rédai 1, Cseh. Edző: Horváth Attila.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/7.

01 bbgy ftc 0505 st

Horváth Attila: - Lehetett tudni, hogy nem lesz szép mérkőzés, viszont annál küzdelmesebb. Negyven ember élete függött ezen a mérkőzésen, úgy gondolom, megérdemelt volt az iksz, és örülök, hogy ez a két csapat maradt benn.

Nagy Máté: - Küzdelmes, harcos mérkőzésre készültünk, és azt is kaptuk. Higgadtnak kellett maradnunk, hogy megszerezzük az egy pontot. Sikerült, gratulálok mindkét csapatnak.

Konkoly Csaba: - Fáradságos, küzdelmes szezonon vagyunk túl. Óriási örömmel tölt el, hogy bizonyíthattuk, mekkora akarattal tudunk játszani. Az utolsó három fordulóban óriási nyomás nehezedett ránk, de elbírtuk, és bebizonyítottuk, hogy jogosan maradunk az NB I.-ben. Két pontért jöttem le a csarnokba, de ezzel az eredménnyel sem lehetek elégedetlen, mindkét csapat az utolsó leheletéig küzdött. A fiúk az utolsó három fordulóért minden dicséretet megérdemelnek.

Tóth Mihály: - Szenzációs volt, hogy ennyi ember kijött, és buzdított bennünket. Nehéz mérkőzés volt, ki-ki meccs, én már csak a közönségnek szeretnék köszönetet mondani, minden más elhangzott a korábban szólóktól.