2018. április 28. szombat 17:07

Orosházi FKSE-LINAMAR - B. Braun Gyöngyös 23-33

Magabiztos győzelmet aratott Orosházán a B. Braun Gyöngyös az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság utolsó előtti fordulójában. A mieink egy szektornyi gyöngyösi szurkoló buzdítása mellett a kilencedik percben ragadták magukhoz a vezetést, és nem is engedték ki a kezükből a mérkőzés végéig: félidőben öttel vezettünk, a második játékrészben tíz fölé tornásztuk a különbséget. Közvetlen riválisank közül a Ferencváros vereséget szenvedett a Balatonfüredtől, a Vác viszont legyőzte a Csurgót, így hiába léptünk egyet előre a tabellán, minden az utolsó fordulóban dől majd el, amikor az FTC-t fogadjuk.

01 oros bbgy hl

Hudák Henriké volt a mérkőzés első fontosabb momentuma, a házigazdák ugyanis első támadásukból büntetőt harcoltak ki, amit kapusunk a lécre tornázott. A legutóbbi, Csurgó elleni meccsünkhöz hasonló kerettel érkeztünk Orosházára, vagyis Rodolfo Oliveira és Lele Ákos mellett Mikita Matej is a maródiak táborát erősítette. A kezdőcsapatunkban Gábori Máté, Mitar Markez, Gerdán Tibor, Pedro Martins, Sipeki Levente és Németh Tamás szerepelt, támadásban Vladan Loncar váltotta Gerdánt. Több mint két percet kellett várni a találkozó első góljára, amit a hazaiak szereztek, majd még eggyel megtoldottak, így Markez és Gerdán góljaival mínusz kettőről egyenlítettünk (2-2). A hetedik perc derekán Loncar gólja is egyenlítést ért (3-3), majd a kilencedik percben egy újabb Loncar-találattal átvettük a vezetést. Németh Tamás még egyet közé tett, de a 13. percre egyenlíteni tudtak a vendéglátók (5-5). Duris harcolt ki hetest, amit Kovacsics Péter értékesített, ezzel újra vezetéshez juttatva csapatunkat. Markez, majd Duris talált be, az első negyedóra végén háromgólos volt az előnyünk (5-8). A 16. percben Gerdánt küldték ki két percre a játékvezetők, de Hudák védésének is köszönhetően sikerült kapott gól nélkül kihúznunk a 120 másodpercet. A hazaiak egy gólra zárkóztak, de a 21. percben Gábori góljával ismét kettő volt ide (7-9). Ismét emberhátrányba kerültünk, de Gábori révén öt emberrel támadva is sikerült növelni az előnyünket (7-10). Loncar lőtte a 11. gólunkat, amire gyorsan érkezett a dupla orosházi válasz (9-11), majd Gábori indulásból módosított 9-12-re. A 27. percben Németh Tamás találatával lett 9-13, ez volt az addigi legnagyobb különbség a csapatok között. Egy perccel később Hudák büntetőt védett, Markez pedig ötgólos gyöngyösi vezetést dolgozott ki (9-14). Gerdán másodszor is a kiállítás sorsára jutott, de a különbséget így is meg tudtuk őrizni a félidő végéig: 10-15.

01 oros bbgy 1

Németh Tamás góljával indult a második játékrész, majd Duris is betalált, amivel hétgólosra hizlalta az előnyünket (10-17). Németh Tamás jutott a kiállítás sorsára, a hazaiak pedig büntetőt lőhettek, amit azonban csak néhány perces szünet után végezhettek el – a világítás meghibásodása miatt állt a mérkőzés. Hudák megint védte a hetest, Markez pedig gólt lőtt, amivel nyolcgólos vezetést dolgozott ki. Kovacsics újabb büntetője után már kilenccel mentünk, a 40. percben pedig szurkolóink rászámolhattak ellenfelünkre (11-21). Urbán 42. pecben lőtt gólja volt a 22. gyöngyösi találat, Loncar pedig a 24.-et szerezte a 17. percben. Hudák kiváló védéseinek is köszönhetően a tízgólos különbséget sikerült tartanunk (14-24), és tíz perccel a vége előtt is megvolt a közte tíz Kovacsics góljainak köszönhetően (17-27). Tóth Mihály állt a kapuba, Gerdánt pedig harmadszor is kiállították a játékvezetők, így végleg el kellett hagynia a pályát. A mérkőzésnek ebben a szakaszában szélsőink remekeltek, Urbán góljával lett 19-28 hat perccel a vége előtt, majd öt perccel a végső sípszó előtt már 19-30-at mutatott az eredményjelző. A végén tízgólos előnyünk maradt, 23-33-ra nyertük meg a meccset, és készülhetünk a mindent eldöntő, utolsó fordulóra.

K&H férfi kézilabda liga, 25. forduló

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR – B. BRAUN GYÖNGYÖS 23–33 (10–15)

Orosháza, 300 néző.
V.: Bacs, Bóna

OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M. 1, Ferenczi 4, Morva 2 (1), Markovszki 1, Knezsevics, Németh L. 3. Csere: Szabó L. (kapus), Braz 1, Stranigg 3, Mihály, Kiss Axel 2, Balázs B. 2, John 1, Antal 3. Edző: Bakó Botond.

GYÖNGYÖS: Hudák – Gábori 3, Markez 6, Gerdán 1, Martins 1, Sipeki, Németh T. 3. Csere: Tóth M. (kapus), Loncar 5, Kovacsics 5 (3), Duris 4, István 1, Krivokapics M. 1, Urbán 3. Edző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 3/3

Konkoly Csaba: – Nagyon tiszta kézilabdával sikerült a vártnál nagyobb különbségű sikert aratnunk. Óriási a lelkierőnk, hogy ilyen nagy nyomás alatt is így teljesítettünk. Köszönjük a szurkolóinknak a támogatást, és kíváncsian várjuk a következő fordulót.

Kovacsics Péter: - Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, mert nagyon fontos volt a két pont. Muszáj volt nyernünk, ezért az ellenfél minden taktikai variációjára felkészültünk. Mindenki mindent megtett a pályán, és azon kívül is, köszönjük, hogy ilyen sok szurkoló elkísért bennünket.

Bakó Botond: - Nagyon csalódott vagyok. Az a legnagyobb problémám, hogy feladatuk, és nem hittük el, hogy képesek vagyunk győzni. Bízom benne, hogy az utolsó fordulóra marad annyi tartásunk, hogy becsületesebb mérkőzést játsszunk.

Herjeczki Balázs: - Ellenfelünk a játék minden elemében fölénk kerekedett, megérdemelt volt a nagyarányú győzelem is. Szerettem volna, ha a szebbik arcunkat mutatva búcsúzhatunk az orosházi közönségtől, de van még egy mérkőzésünk, ahol ezt meg tudjuk mutatni.