2018. február 17. szombat 18:05

B. Braun Gyöngyös - Sport36-Komló 26-26

Szoros, izgalmas mérkőzést játszott a jó formában lévő Komlóval a B. Braun Gyöngyös csapata, amelynek minden pontra óriási szüksége van a bajnokságban. Ennek megfelelően a fiúk végig harcoltak, és bár voltak négygólos hátrányban is, a végjátékra kiélezetté tették a találkozót, és az utolsó másodpercekben a pontszerzés is összejött, amivel reméljük, felfelé ívelő pályára áll csapatunk.

01 bbgy komlo 0217 1

Mi kezdtük a mérkőzést, Hudák állt a kapuban, a két szélen Gábori és Németh, átlövőben Markez és Mikita, beállóban pedig Martins kezdett. Végre újra láthattuk játszani sérüléséből felépült irányítónkat, Lubomir Durist, aki védekezésben Sipekivel cserélt, Martins helyére pedig Gerdán jött be védekezni. Mi vezethettük az első támadást, mégis a vendégek szerezték a mérkőzés első találatát, és akkor megszerzett előnyüket jó darabig őrizték is. Martins és Markez góljaival tartottuk magunkat, a 10. perc elején pedig Lele értékesített büntetőt (4-5). Két percig emberelőnyben játszhattunk, amit sikerült is kihasználnunk: előbb Gábori egyenlített, majd Mikita góljával a vezetést is átvettük (6-5). Tóth Mihály állt be a kapuba, Markez helyére Krivokapics érkezett, Mikitát pedig Lele váltotta. Előbb Markezt, majd a komlói Markoviccsal együtt Durist is kiküldték a játékvezetők, a vendégek pedig fordítani tudtak (6-7). Lele egyenlített, Mikta pedig Sipeki kiállítása ellenére is tartotta a döntetlent (8-8). Gyors egymásutánban kétszer szabálytalankodtak kiállítást érően a komlóiak, Duris pedig büntetőből szerezte meg kilencedik gólunkat (9-9). Nyolc perccel a félidő vége előtt Mikita góljával vezettünk, majd Martins növelte kettőre az előnyünket (11-9). Négy perccel a játékrész befejezése előtt a második hétméterest hibáztuk el, a vendégek pedig kihasználták hibáinkat, és a 29. percre egalizáltak (11-11). Krivokapics talált be, Konkoly Csaba pedig húsz másodperccel a lefújás előtt kért időt, 12-12-es állásnál. Nem tudtunk eredményesek lenni az utolsó másodpercekben, így a félidőben egyik csapat sem volt előnyben.

01 bbgy komlo 0217 2

A második félidő elején sokáig gólképtelenek maradtunk, és hiába kellett a komlói Balázs Sándornak a harmadik kétperces büntetése után végleg elhagynia a játékteret, a vendégek a játékrész első hét percében így is az addigi legnagyobb különbséget dolgozták ki (12-15). Közel nyolcpercnyi játék után, Urbán lőtte az első gólunkat a félidőben, a különbség azonban tovább nőtt, a 40. percben 13-17-es állás állt az eredményjelzőn. Krivokapics eggyel közelebb zárkóztatott bennünket, de hiába lőtt rajta kívül Urbán is gólt, a négygólos komlói előny rendre visszaállt (15-19). Krivokapics szerzett gólt büntetőből, majd Németh tamás Talált be, ezzel a 17. percben 17-20-ra zárkóztunk. Németh indításgóljával a 19. percben már csak kettő volt közte (19-21), ám ennél közelebb Mikita és Martins góljai ellenére sem sikerült kerülnünk ellenfelünkhoz, pedig a mérkőzésnek ebben a szakaszában látványosan javult a támadójátékunk. A védekezésben azonban voltak hiányosságaink, így Urbán újabb gólja után még mindig kétgólos távolságban voltunk (22-24). Négy perccel a vége előtt, Krivokapics góljával még mindig kettő volt közte (23-25), de ez azt is jelentette, hogy a vége még bármi lehet. Hudák Henrik büntetőt védett, Krivokapics pedig belőtt egyet, így már csak egygólos hátrányban voltunk (24-25). Urbán üreskapus góljával egyenlítettünk, azonban egy sorsdöntő támadást elhibáztunk, így bő fél perccel a lefújás előtt egygólos vezetésnél a Komló támadhatott. Kivédekeztük, és a maradék néhány másodperc is elég volt arra, hogy Krivokapics gólt, és ezzel pontot szerezzen, jó szájízzel zártuk a meccset. Reméljük, ezzel felfelé ívelő pályára áll csapatunk.

K&H férfi kézilabda liga, 18.forduló

B. Braun Gyöngyös – Sport36-Komló 26-26 (12-12)

01 bbgy komlo 0217 eleje

Gyöngyös, 700 néző
V.: Bacs, Bóna

Gyöngyös: Hudák, Tóth M., Holló M. (kapusok) – Martins 3, Németh T. 2, Sipeki 1, Gábori 1, Duris 1 (1), Loncar, Gerdán, Lele 2 (1), Krivokapics 6 (2), Markez 2, Mikita M. 4, István P., Urbán 4. Edző: Konkoly Csaba.

Komló: Granic, Selymes (kapusok) – Katzirz, Hoffmann, Marcsek, Markovic 8 (2), Balázs S., Sunajko 3, Jerkovic 6, Wéber, Gebhardt 5, Grünfelder 1, Huesmann, Obradovic 3, Szkokán, Kovács M. Edző: Kilvinger Bálint.

Kiállítások: 12, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2.

01 bbgy komlo 0217 st

Kilvinger Bálint: - Gratulálok a hazai csapatnak, szívós ellenfélnek bizonyultak, egy pillanatra sem adták fel. Egy kicsit talán feszültek voltunk, de szépen tettük a dolgunkat, nem lóghat a fejünk azért, mert csak egy ponttal tudunk haza menni, nagyon értékes pont ez. Köszi a szurkolóinknak, akik elkísértek bennünket.

Selymes Attila: - Jó propaganda volt ez a mérkőzés a hazai kézilabdának, hajtós, színvonalas meccset játszottunk. Elégedettek lehetünk az egy ponttal, köszönjük a szurkolóinknak a biztatást.

Konkoly Csaba: - Meg kell, hogy dicsérjem a csapatomat, nagyon fontos pontot szereztünk, de azt is el kell mondanom, hogy magunknak nehezítettük meg a meccset a kihagyott helyzeteinkkel, és a második félidő elejének gólcsendjével. A küzdeni tudás és az akarat dolgozott, ennek köszönhető, hogy sikerült pontot szereznünk egy rutinos, összeszokott csapat ellen.

Krivokapics Milorad: - Nagy küzdelem volt, örülhetünk a megszerzett egy pontnak, hiszen fel tudtunk állni, és vissza tudtunk jönni a meccsbe. Egyre több egészséges játékosunk van edzéseken, egyre jobb munkát tudunk végezni, aminek meg is van az eredménye, de van még min javítani. Dolgozunk tovább.