2018. február 03. szombat 17:56

B. Braun Gyöngyös - Telekom Veszprém 18-31

Tíz percig vezetett a Telekom Veszprém ellen a B. Braun Gyöngyös csapata az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokságban, a végeredményt illetően azonban nem tudott meglepetést okozni. A bakonyiak az első félidő második felében magabiztos előnyt dolgoztak ki, amit a második félidőben tovább tudtak növelni. A papírforma tehát nem borult, ám így is a kézilabda ünnepe volt a szombat Gyöngyösön, és nem csak a Veszprém vendégszereplése, hanem Krivokapics Milorad első gyöngyösi fellépése miatt is.

01 bbgy vesz 0203 01

Teltház fogadta a csapatokat a Dr. Fejes András Sportcsarnokban, ami érthető is volt, hiszen a veszprémiek legerősebb keretükkel érkeztek, de sok figyelem jutott Krivokapics Miloradnak is, aki első mérkőzését játszotta a B. Braun Gyöngyös színeiben. Pedro Martins révén a mieink szerezték a mérkőzés első találatát, majd brazil beállónk egy kipattanót megszerezve 2-0-ára módosított az álláson. Nagy László válaszolt, majd Mikita talált a kapuba, ötpercnyi játék után 3-1-re vezettünk. Ugalde lövését védte Tóth Mihály, de a következő veszprémi támadás végén Marguc a másik szélről már betalált, egy gólra csökkentve a különbséget (3-2). A 9. perc közepén Lele góljával 4-2-re mentünk, aztán Ilic bombája kötött ki a gyöngyösi kapuban. Ugalde és Marguc kínaiból hozták össze a vendégek egyenlítő találatát, majd Ilic révén a 13. percben a vezetést is átvették (4-5). Az első negyedóra végén Konkoly Csaba kért időt, majd Lele Ákos egyenlített, amire Blagotinsek válaszolt. Pályára lépett Kriovakapics Milorad, Sipeki pedig ismét egalizált (6-6). Ilic lövését blokkoltuk, a vendégek időt kértek, majd Ilic két góljával a 21. percre két góllal megléptek (6-8). Marguc találatával 6-9-re módosult az állás, a tizedik veszprémi gólt pedig Nilsson lőtte. Lele büntetőből szépített, de Nilsson megint üresen maradt, amit ki is használt (7-11). A mérkőzésnek ebben a szakaszában nem tudtuk tartani a veszprémi beállót, aki a 27. percben ötgólos előnyt dolgozott ki a bakonyiaknak, majd Ugalde góljával tovább nőtt a különbség (7-13). 7-14-es állásnál Lele értékesítette az István Péter által kiharcolt hétméterest, és a félidő végét jelző dudaszóig Lékai is betalált, így 15-8-as vendégvezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

01 bbgy vesz 0203 02

Nilsson góljával indult a második játékrész, amely mindkét kapuban cserét hozott: a miénkben Tóth Mihályt Hudák Henrik váltotta, míg a bakonyiaknál Alilovic állt be Mikler helyére. Krivokapics kétperces büntetést kapott, Hudák pedig Marguc büntetőjét hárította. A 35. percre ennek ellenére is tízgólosra nőtt a különbség, hiába talált Martins is a kapuba (19-9). A 40. percben jó harminc másodpercig kettős emberelőnyben játszottunk, Lele Ákos pedig hetesből megszerezte a tizedik, majd akcióból a tizenegyedik gólunkat (11-22). Mikita volt eredményes, majd Hudák hárította Marguc ziccerét. Martins zárkóztatta csapatunkat, Lele talpról a léc alá lőtt bombájával pedig mínusz tízre zárkóztunk (14-24). Egy megszerzett labdával Németh Tamás lőtte a 15. gólunkat a 48. percben, de a különbség ekkor már tizenkét gólos volt (15-27), amit a háromgólos Mikita csökkentett eggyel. Hudák Nagy László, Alilovic pedig Sipeki lövését védte, majd Krivokapics szerezte meg első gólját a B. Braun Gyöngyös színeiben (17-27). A hazai kapuba beálló Holló Márkot Jamali avatta fel, majd Blagotinsek is betalált, Sipekit pedig kiállították a játékvezetők 17-29-es állásnál, öt perccel a mérkőzés vége előtt. Ugalde volt a 30. veszprémi találat szerzője, majd Gerdán szerzett labdát, amit Urbán Egon vágott a kapuba (18-30). Jamali távoli lövéssel válaszolt, az utolsó percben pedig már nem esett gól, a végeredmény: 18-31. Kedden Szegedre utazunk.

K&H férfi kézilabda liga, 16. forduló

B. Braun Gyöngyös – Telekom Veszprém 18-31 (8-15)

Gyöngyös, 1300 néző

V.: Asztalos, Bárkányi

01 bbgy vesz 0203 tj

Gyöngyös: Hudák, Holló M., Tóth M. (kapusok) – Martins 4, Urbán 1, Németh T. 1, Sipeki, Gábori, Loncar, Gerdán, Lele 7 (4), Krivokapics 1, Markez, Mikita M. 3, István, Tóth G. Edző: Konkoly Csaba.

Veszprém: Mikler, Alilovic (kapusok) – Schuch, Ilic 4 (1), Tonnesen 3, Nilsson 5, Nagy 2, Ugalde 3, Marguc 6, Terzic 1, Blagotinsek 3, Nenadic 1, Jamali 2, Lékai 1, Ligetvári, Borzas. Edző: Vranjes Lubomir.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1.

01 bbgy vesz 0203 st

Ljubomir Vranjes: - Nagyon jó volt ismét együtt lenni a csapattal, és ismét bajnoki mérkőzést játszani. Az időzítéssel még akadtak problémáink, ráadásul a Gyöngyös jól is játszott. Tudtam, hogy a padról újabb erősségeket tudnak bevetni, ezért újabb és újabb variációkat próbáltunk ki, amíg aztán a Gyöngyös nem tudta tartani a lépést. Támadásban voltak hibáink, de összességében elégedett lehetek a csapatommal.

Schuch Timuzsin: - Gratulálok a Gyöngyösnek, mert szerintem jól játszottak. A meccs elején érződött, hogy nem vagyunk még összeszokva, de aztán később lerohanásokkal el tudtunk szakadni. Minden meccs fontos számunkra, jön a Kiel elleni meccs, ami előtt fontos volt, hogy a taktikai elemeket gyakorolni tudjuk.

Konkoly Csaba: - Az volt a célunk, hogy olyan meccset játsszunk, amin komoly ellenállást tudtunk kifejteni egy BL-résztvevő ellen. Azt is tudtuk előre, hogy nyílni fog az olló, de igyekeztünk úgy játszani az idővel, hogy a különbség a lehető legkisebb legyen. Elégedett vagyok a csapatommal, mert kevés magyar csapat tud tizenötön belül maradni a Veszprém ellen, és ha ilyen játékot tudunk nyújtani, és tudunk még rajta finomítani, akkor komoly erőt tudunk majd kifejteni a fontos mérkőzéseken. Gratulálok a Veszprémnek, és sok sikert kívánok nekik a Kiel ellen.

Krivokapics Milorad: - Két edzésen vagyok túl, még ismerkedem a csapattal és a játékkal, így ez a meccs felkészülésnek nagyon jó volt. Persze senki se értsen félre, nem vagyunk egy súlycsoportban a Veszprémmel, mégis sokat tudtunk gyakorolni. Azokat a célokat, amiket előre megbeszéltünk, sikerült megvalósítani.