2017. december 06. szerda 17:51

B. Braun Gyöngyös - MOL-Pick Szeged 33-33

Káprázatos játékkal rukkolt elő a B. Braun Gyöngyös a MOL-Pick Szeged elleni hazai mérkőzésen, melynek első félidejében öt góllal is vezetett, a vendégek pedig csak a játékrész végére tudtak fordítani. A második félidőben sem lehetett panasz a hazaiak teljesítményére, akik méltó ellenfelei voltak a BL-résztvevő szegedieknek, és az utolsó pillanatig harcolva hatalmas bravúrt aratva, döntetlent harcoltak ki, igazi kézilabdaünnepet varázsolva a gyöngyösi sportcsarnokba Mikulás estéjén.

01 bbgy szeged 1

Mi kezdtük a mérkőzést, és Martins révén rögtön az első támadásunkból gólt szereztünk, majd Duris egy megszerzett labdával a második gyöngyösi gólt is belőtte Sierra kapujába (0-2). A vendégek a második perc derekára egyenlítettek, de Mikita visszavette a vezetést, a következő támadásunkból pedig kétgólosra növelte (4-2). Büntetőből voltak eredményesek a szegediek, majd Bodó kiegyenlített, de a vezetést nem tudták magukhoz ragadni, labdaszerzés után Gábori talált a kapuba (5-4). Emberhátrányba kerültünk, de Mikita így is kipókhálózta a jobb felső sarkot, amivel kétgólosra növelte az előnyünket. Sipeki góljával 7-4 volt ide a 11. percben, amikor emberelőnybe kerültünk. Markez harcolt ki újabb kétpercet és hétméterest, amit Kovacsics értékesített, és ugyanő egy labdaszerzés után is eredményes volt, ezzel négygólosra növelve a hazai vezetést (9-5). A 14. percben Juan Carlos Pastor időkérése szakította meg a játékot, majd ismét labdát szereztünk, amivel Markez a 10. találatunkat is megszerezte. Balogh Zsolt lőtte a hatodik szegedi gólt az első negyedóra letelte után, Markez pedig egyből válaszolt (11-6). Két vendégtalálat következett, ami után Markez vágott be egy nagy bombát, Kovacsics pedig egy megszerzett labdával módosított 13-8-ra. Egy vendégtalálat után újra Markez talált a szegedi kapuba, Kovacsics pedig büntetőből volt eredményes. A félidő utolsó tíz percének kezdetén, 15-11-es állásnál Sego állt a szegedi kapuba, akit Sipeki egy labdaszerzés után avatott fel (16-11). A 23. percre 16-13-ra zárkózott a vendégcsapat, Konkoly Csaba pedig időt kért. Az egyperces taktikai szünet után Matej volt eredményes, aztán 17-15-re zárkózott a Szeged. Lele, majd Balogh talált be, két perccel a játékrész vége előtt pedig már csak egy gól volt a csapatok között (18-17). A BL-résztvevő vendégek egyenlíteni tudtak, majd a 29. percben – először a mérkőzésen – a vezetést is megszerezték (18-19), beállítva a játékrész végeredményét.

01 bbgy szeged 3

A második félidőt is jól kezdtük, Duris egyenlítése után Mikita révén vettük vissza a vezetést, de a 34. percre újra a vendégek voltak előnyben (20-21). Balogh Zsolt növelte kétgólosra a vendégek előnyét, majd Kovacsics az ötödik gólját lőtte (21-22). A szegediek elléptek három góllal, s a 38. percben már 24-21-re vezettek, amikor Konkoly Csaba időkérése szakította meg a játékot. Holló Márk büntetőt hárított, majd úgy védett egy ziccert, hogy a kipattanó Duris kezében landolt, aki végig is robogott vele, és 22-24-re szépített. Kovacsics góljával mínusz egyre zárkóztunk (23-24), a vendégek pedig időt kértek. Holló védése után Kovacsics egyenlített, majd a vendégek válaszgólja után Markez is egalizálni is tudott, 15 perccel a vége előtt 25-25 volt az állás. Markez lőtte a huszonhatodik gólunkat, majd Urbán Egon vágta be a huszonhetediket (27-27), a csarnok pedig felrobbant a hazai szurkolók ovációjától. Tíz perccel a vége előtt 28-28 volt az állás Markez gólja után, Kovacsics pedig megint indulni tudott, amivel ismét nálunk volt az előny. Mikita volt eredményes, hat perccel a vége előtt 30-30 volt állás, Holló pedig egy bravúros védéssel akadályozta meg, hogy a vendégek magukhoz ragadják a kezdeményezést. Kovacsics büntetőjével újra mi vezettünk, de a vendégek egyenlíteni tudtak. Duris volt a 32. hazai találat szerzője, és már csak másfél perc volt hátra, amikor a szegediek a vezetésért támadhattak (32-32). Labdát szereztünk, és az utolsó percben Duris góljával 33-32-re módosítottuk az állást, reális esélyünk volt a győzelemre is, a Szegednek 45 másodperce maradt az egyenlítésre. Sikerült nekik, de nekünk is maradt még fél percünk megnyerni a meccset. Tíz másodpercel a vége előtt Konkoly Csaba időt kért, a csapat pedig az állva tapsoló közönség előtt támadhatott. A vége időn túli szabaddobás lett, ami bár nem ment be, a 33-33 így is óriási bravúrnak számít. Szép volt, fiúk!

01 bbgy szeged 1206 tiszta

K&H férfi kézilabda liga, 4. forduló
B. Braun Gyöngyös – MOL-Pick Szeged 33-33 (18-19)
Gyöngyös, 850 néző
V.: Andorka, Hucker

Gyöngyös: Hudák, Holló M. (kapusok) – Martins 1, Urbán 1, Kovacsics 9 (3), Sipeki 2, Igó, Gábori 1, Duris 5, Loncar, Lele 1, Veres, Tóth G., Markez 7, Mikita M. 6. Edző: Konkoly Csaba

Szeged: Sierra, Sego (kapusok) – Bodó 2, Sigurmannsson 5 (2), Gorbok 10, Gonsalves 1, Zubai, Balogh 9, Skube 1, Blazevic, Gaber 2, Sostaric, Rodriguez, Zhitnikov 1, Fekete 2, Sunajko. Edző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.

01 bbgy szeged 1206 st

Juan Carlos Pastor: - Egy újabb nagy csalódás, úgy tűnik, ennek nincs vége. Rosszul kezdtünk, a második félidőiben volt tíz jó percünk, amikor vissza tudtunk jönni, és lehetőségünk volt négy góllal is vezetni, de nem tudtuk belőni a ziccereket, amikor eldönthettük volna a meccset. Sok gólt kaptunk, a kezdőcsapatunkat le kellett hoznunk, és 6-8 emberrel játszottuk végig a mérkőzést, de ez sem lehet mentség. Megmagyarázhatatlan.

Fekete Bálint: - Borzasztóan kezdtük a mérkőzés, a Gyöngyös öt góllal is elhúzott, mi pedig futottunk az eredmény után, ami számunkra nem megszokott, fel is őrölt bennünket. A második félidőben fordítani tudtunk, de a kritikus szituációkban rendre hibáztunk, ami megengedhetetlen.

Konkoly Csaba: - Úgy készültünk, hogy egy olyan Szeged fog érkezni, amely óriási bizonyítási vággyal kezdi majd a mérkőzést. Mindig a legtöbbet szeretnénk kihozni magunkból, ami most erőn felül sikerült. Mindenki betartotta a taktikai utasításokat, nagybetűs csapatként küzdöttünk. Egy neves ellenféllel szemben valóban a kézilabda ünnepévé tudtuk tenni a mai napot. Büszke vagyok a csapatomra.

Holló Márk: - Jól kezdtünk, majd jött egy hullámvölgy, ahonnan egy emberként küzdve tudtunk felállni, és pontot szerezni. Hihetetlen érzés!