2017. december 01. péntek 17:52

B. Braun Gyöngyös - Orosháza 26-25

Megtörte nyeretlenségi sorozatát a B. Braun Gyöngyös az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság 12. fordulójában. A mieink az Orosházát fogadták, és már a mérkőzés előtt világossá tették: csak a győzelmet tudják elfogadni. Játékosaink tartották is ehhez magukat, és a mérkőzés elejétől uralták a játékot, jól működő védekezésünknek is köszönhetően ötgólos előnnyel zártuk az első játékrészt. A második félidőben sem engedtünk ki, és bár az Orosháza többször közel került a felzárkózáshoz, egyenlíteni nem tudott. A vége ennek ellenére szoros volt, de kiizgultuk a győzelmet. December 6-án a Szeged érkezik Gyöngyösre.

01 bbgy oros 1201 09
Az Orosháza kezdte a mérkőzést, ellenfelünk hét emberrel támadva két beállós játékot játszott, de első támadásukat sikerült kivédekeznünk, ahogy a másodikat és a harmadikat is. A találkozó első góljára egészen a negyedik perc végéig kellett várni, akkor Mikita vette be Szabó Levente kapuját, majd Duris talált be, így az ötödik perc végén 2-0-ára vezettünk. A vendégek büntetőből lőtték első góljukat, amire Mikita és Gábori is válaszolni tudott, hétpercnyi játék után 4-1 volt az állás. Újabb hétméterest lőhettek a Békés megyeiek, amiből két gólra zárkóztak, de Markez visszaállította a háromgólos gyöngyösi vezetést (5-2). Kovacsics Péter kiállításával emberhátrányba kerültünk, amit az orosháziak kihasználtak, és 5-4-re zárkóztak. Mikita harmadik találatára is válaszolt a vendégcsapat, a különbség tehát maradt (6-5). Mikita a negyediket is belőtte, Hudák pedig ezúttal megakadályozta, hogy visszazárkózzanak a vendégek, így az első negyedóra végére háromgólos előnyt tudtunk kidolgozni (8-5). Németh Tamás góljával 9-5 volt az állás, Gábori Máté pedig egy szemfülesen megszerzett labdával robogott végig, és módosított 10-5-re. Lele Ákos vágta be a 11. gyöngyösi gólt, majd Markezt állították ki két percre a játékvezetők. A 20. percben tudtak újra eredményesek lenni az orosházaiak (11-6), a 22. percben pedig Hudák bravúrja kellett ahhoz, hogy ne szülessen újabb vendégtalálat. Konkoly Csaba időkérése után a Békés megyeiek tudtak eredményesek lenni, de Kovacsics megtörte a néhány perces hazai gólcsendet, és visszaállította az ötgólos gyöngyösi vezetést (12-7). Martins találatával 13-7 volt állás, és csak három perc volt hátra az első játékrészből, amikor emberelőnybe kerültünk. A vendégek így is gólt szereztek, de Kovacsics az első hazai büntetőből válaszolni tudott az orosházai találatra (14-8). A vendégek állították be a félidő végeredményét, 14-9-es állásnál, ötgólos vezetéssel vonulhattunk pihenőre.

01 bbgy oros 1201 13

Mikita szerezte a második félidő első találatát, majd két vendéggól után Duris volt eredményes (16-11). Markez szerzett nagy átlövésgólt, aztán háromszor Hudák mögött zörrent a háló, támadásban ekkor két ziccert is elhibáztunk (17-14). A 40. percben jártunk, amikor Konkoly Csaba ismét időt kért, a következő találatra pedig egészen a 43. perc közepéig kellett várnunk, amikor az Orosháza mínusz kettőre tudott zárkózni (17-15). Duris lőtte a 18. hazai gólt, majd a 44. perc legvégén Németh Tamás üreskapus góljával újra néggyel vezettünk (19-15). Lele lőtte a huszadikat, majd Némethet két percre kiküldték a játékvezetők, a vendégek pedig megint büntetőhöz jutottak, amiből 20-16-ra zárkóztak. Mikita góljával volt 21-17 az 50. percben, majd Duris tört be, és módosította az állást 22-17-re, visszaszerezve a félidei, ötgólos előnyünket. Mikita megszerezte nyolcadik gólját is, amit kettős kiállítás követett, a mieink oldaláról Kovacsicsnak kellett két percre elhagynia a játékteret. Duris üres kapuba lőtte be a 24. hazai találatot, a vendégek pedig a huszadikat szerezték hét perccel a mérkőzés vége előtt. Szabálytalan csere miatt fogyatkozott meg a vendégcsapat, Gábori és Németh pedig kínait próbált meg összehozni, és csak egy pici hiányzott ahhoz, hogy sikerüljön. Az Orosháza kért időt, majd szerzett gólt, Oliveira pedig a kiállítás sorsára jutott, amikor 14 másodperc volt hátra a vendégek emberhátrányából. Négy és fél perccel a vége előtt megint csak kettő volt közte (24-22), ám Duris, ha szerencsével is, de megszerezte a 25. gyöngyösi gólt, háromra növelve az előnyünket a véghajrára. Két és fél perccel a vége előtt, 25-23-as állásnál támadtunk, amikor Konkoly Csaba időkérése állította meg a játékot, majd Loncar óriási találata nyugtatta egy kicsit a kedélyeket (26-23). Gyors válasz jött a vendégektől, majd egy perccel a vége előtt Hudák védése sorsdöntőnek bizonyult. A vendégeknek még futotta ugyan egy gólra, de a végén sikerült fél percig magunknál tartani a labdát, így mi örülhettünk a két pontnak.

K&H férfi kézilabda liga, 12. forduló

B. Braun Gyöngyös – Orosházi FKSE-LINAMAR 26-25 (14-9)

01 bbgy oros tiszta

Gyöngyös, 600 néző
V.: Bacs, Bóna

Gyöngyös: Hudák, Holló M. (kapusok) – Martins 1, Urbán, Németh T. 2, Kovacsics 2 (1), Sipeki, Gábori 2, Duris 6, Loncar 1, Lele 2, Rodolfo, Markez 2, Mikita M. 8, Igó, Tóth G. Edző: Konkoly Csaba.

Orosháza: Herjeczki, Szabó L. (kapusok) – Stranigg, Srsen, Markoski 4, Pásztor 1, Gyene 10 (7), Radojevic 1, Milas 4, Knezevic 1, Ferenczi, Németh L. 3, Németh G. 1, Antal, Bella, Mihály. Edző: Buday Dániel.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/7.

01 bbgy oros st

Buday Dániel: - Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, sok technikai hibát vétettünk, amit kihasználva a Gyöngyös tudta alkalmazni erősségét, a gyors lerohanásokat. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk rendben volt, inkább támadásban láttam hibákat. A végén nagyot küzdöttünk, de nem volt elég időnk arra, hogy megfordítsuk a mérkőzést.

Gyene Norbert: - Rengeteg hibával játszottunk. Az első félidőben kialakult hátrányunkat a második félidőben sikerült ledolgoznunk, de sajnos fordítani már nem tudtunk.

Konkoly Csaba: - Óriási elánnal vetettük bele magunkat a mérkőzésbe, és bár az első öt percben csúsztak ugyan hibák a játékunkba, mégis sikerült olyan előnyre szert tenni, ami kitartott a végéig. Az akart, a szív, a lelkesedés és a kézilabdatudás is megmutatkozott ma a játékunkban, nagyon akartuk ezt a győzelmet. Remélem, ez a lendület a továbbiakban is kitart majd.

Mikita Matej: - Végre minden összejött, amit gyakoroltunk, védekezésben és támadásban is jó teljesítményt tudtunk nyújtani, és sok lerohanásgólt szereztünk. Innentől kezdve nincs megállás!