2017. november 12. vasárnap 18:07

Dabas - B. Braun Gyöngyös 23-22

Dabason lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokságban. A mieink jól kezdtek, hárommal is elléptek, de a hazaiak az első félidő derekára kiegyenlítettek, később pedig a vezetést is átvették. Csapatunk fordított, és a szünetre háromgólos előnnyel vonulhatott. A második félidőben is kiegyenlített volt a játék, ami szoros hajrába torkollott. Az idegek harcát végül a hazaiak nyerték, egygólos győzelmükkel otthon tartva a két pontot.

01 dabas bbgy 1112 21

Mi kezdtük a mérkőzést, s bár Németh lövése kijött a kapufáról, a kipattanóból Martins megszerezte a találkozó első gólját (0-1). A hazaiak egyenlítése után Urbán Egon talált be, majd Mikita lőtt nagy gólt, megduplázva az előnyünket (1-3). Egy újabb kivédekezett dabasi támadás után Duris lőtte a negyediket, az ötödik perc derekán pedig a hazaiak megszerezték második góljukat (2-4). Ismét Mikita volt eredményes, majd Markez góljával lett 3-6 az állás. Sorozatban két dabasi gól következett, amivel a 10. perc végére a házigazdák mínusz egyre zárkóztak, majd büntetőből kiegyenlítettek (6-6). Hudák ziccert hárított, Németh pedig visszavette a vezetést, majd 7-7-nél Martins is megtette ugyanezt. A folytatásban több helyzetünk is kimaradt, így a 20. percben a vendéglátók újra egalizálni tudtak. A 22. percben az újonc átvette a vezetést, de nem adtunk könnyen magunkat. Emberelőnyben játszva Lele talpról lőtte ki a fölső sarkot (9-9), majd Gábori révén visszavettük a vezetést. Mikita találatával kettő volt ide (9-11), amikor a hazaiak időt kértek. Három és fél perccel a félidő vége előtt Konkoly Csaba is úgy gondolta, beszélnie kell a játékosaival, a taktikai szünet után pedig Gábori Máté talált be (9-12). Két és fél perccel a játékrész vége előtt Lele Ákost kiállították a játékvezetők, majd Országh Ádámot is kiküldték a másik oldalon. Kovacsics Péter hétméterest lőhetett, amivel négygólosra hizlalta az előnyünket (9-13). Egy perccel a vége előtt a Pest megyeiek szépítettek, majd Mikita és a dabasi Halász Levente is eredményes volt, kialakítva a félidő végeredményét: 11-14.

01 dabas bbgy 1112 23

A házigazdák vezethették a második félidő első támadását, amiből meg is szerezték a játékrész első találatát (12-14). Németh indításból lőtte a félidő első vendéggólját, aztán újra a hazaiak következtek (13-15). Mikita jutott a kiállítás sorsára, de sikerült kihúznunk kapott gól nélkül a két percet, sőt Markez révén növelni is tudtuk az előnyünket (13-16). A vendéglátók büntetőből zárkóztak közelebb, a 40. perc végén pedig már csak egygólos hátrányban voltak (15-16). Az egyenlítés is összejött a hazai csapatnak, amikor Halász Leventét kiállították a játékvezetők, majd viselkedése miatt megduplázták a büntetését. Németh állította vissza a gyöngyösi előnyt, majd kettős kiállítást ítéltek a játékvezetők, a mieinktől Durist küldték ki. Hazai időkérés után sikeresen kivédekeztük a dabasiak támadását, majd Németh Tamás kínai figura végén lőtt gólt (16-18). Gábori ejtése után 17-19 volt az állás, majd Hudák mutatott be nagy védést. Nem sikerült háromra növelnünk az előnyünket, sőt egy gólt a hazaiak le is dolgoztak, így Martins a kétgólos vendégvezetést állította vissza (18-20). Oliveirát kiállították, és büntetőt ítéltek ellenünk a játékvezetők, így a különbség ismét egy gólra csökkent, amikor csak szűk nyolc perc volt hátra a mérkőzésből. Újra egyenlíteni tudtak a hazaiak, hat perccel a vége előtt pedig már ők vezettek 21-20-ra. Konkoly Csaba időkérése után folytatódott a játék, s bár a játékvezetők szabálytalannak láttak bennünket támadásban, egy megszerzett labdával Duris egyenlíteni tudott. A Pest megyeiek visszavették a vezetést, mi pedig 22-21-es állásnál, másfél perccel a vége előtt ziccert hibáztunk. A Dabas ezel meccslabdához jutott, amivel azonban nem tudott élni, s a passzív játék miatt elvett labdával Gábori robogott végig, s tudott egyenlíteni. Sajnos a hazaiaknak még jutott idejük egy gyors gólra, mi pedig időntúli szabaddobásból kaptunk lehetőséget a pontmentésre. Loncar lövése elkerülte a kaput, így óriásit küzdve,de maradt az egygólos vereség: 23-22.

01 dabas bbgy 1112 65

K&H férfi kézilabda liga, 9. forduló

Dabas KC VSE – B. Braun Gyöngyös 23-22 (11-14)

Dabas, 600 néző

Dabas: Podoba, Holló B., Kovács P. (kapusok) – Slachta, Szeitl, Bakos, Petrovski, Halász L. 3, Lókodi, Lepsényi 1, Országh 1, Simovic 2, Kekezovity 5, Pocsai 7 (6), Bíró B. 4, Katona A. Edző: Tomori Győző

Gyöngyös: Hudák, Holló M. (kapusok) – Martins 3, Urbán 1, Németh 4, Kovacsics 1 (1), Gábori 4, Duris 2, Loncar, Lele 1, Oliveira, Markez 2, Mikta M. 4, Igó Á., Beres B. Edző: Konkoly Csaba

Hétméteresek: 6/6, ill 1/1.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Konkoly Csaba: - Jól felkészültünk a Dabasból, így tudtuk azt is, hogy a végjátékban nagyon erősek. Rosszul gazdálkodtunk az előnyünkkel, és mintha nem vettük volna figyelembe, hogy kétszer harminc percből áll a mérkőzés. Ennek ellenére a csapatomat dicséret is illeti, mert végig úgy küzdött, ami a győzelemhez vagy a pontszerzéshez kell. A végjátékban határozatlanok voltunk, ami eddig talán nem jellemzett bennünket, így nem tudtunk belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba.

Gábori Máté: - Nagyon kiélezett volt a mérkőzés, ami egy hullámvasúthoz hasonlított, hol az egyik, hol a másik csapat tudott felülkerekedni. A második félidőben nem léptünk ki olyan határozottan az ellenfél kulcsembereire, ahogyan kellett volna, és a végén a szerencse is elpártolt mellőlünk. Gratulálok a Dabasnak, mi pedig megpróbálunk a következő mérkőzéseken pontokat szerezni.

Tomori Győző: - Felkészültünk a Gyöngyös játékából, de ötven percig sem elől, sem hátul nem tudtuk megvalósítani, amit terveztünk. Az utolsó tíz percben nagyot küzdöttünk, ebből kell építkeznünk a folytatásban.

Bíró Balázs: - Mindkét csapat jól felépítette a mérkőzést, el tudtuk venni egymás játékának az élét. Sok gyors gólt tudtunk szerezni, de a felállt fal elleni támadásban javulnunk kell még. Sokadik egygólos győzelem volt ez a mostani, vékony jégen táncolunk, de nagyon örülök neki, hogy tudtunk nyerni.