2017. október 13. péntek 16:57

B. Braun Gyöngyös - Balatonfüredi KSE 24-31

A Balatonfüred ellen játszotta második hazai mérkőzését a férfi kézilabda NB I.-ben a B. Braun Gyöngyös csapata, amely egy percig sem feladva a küzdelmet, szinte végig ellenfele nyoméban járt, ám utolérnie nem sikerült a továbbra is veretlen Balaton-partiakat, akik végül magabiztos győzelmet arattak a rákellenes küzdelem jegyében rózsaszínbe öltözött Dr. Fejes András Sportcsarnokban. A következő ellenfelünk a Cegléd lesz a bajnokságban.

01 bbgy bfured 1013 1

A vendégek szereztek először gólt a mérkőzésen, de Németh Révén egyenlíteni tudtunk, majd Markez találatával az 5. perc elején, 2-2-nél is tartottuk a döntetlent. A Balatonfüred gyors lerohanásokat inídott, aminek köszönhetően négy perccel később már három góllal vezetett (2-5). A 10. percben Martins első hazai pályán szerzett góljával 3-5-re zárkóztunk, majd öt az öt ellen támadva Lele Ákos lőtte a negyedik gólunkat (4-6). Ezt követően azonban zsinórban háromszor is a vendégek tudtak eredményesek lenni, így Konkoly Csaba az első negyedóra végén, 4-9-es állásnál időt kért. Markez szépített, majd egy füredi találat után Duris vitte végig a labdát, és lőtte Fazekas kapujába, majd egy kimaradt büntető után szintén ő szépített bő tíz perccel a félidő vége előtt (7-11). Ő szerezte a nyolcadik gólunkat, majd Martins talált be újra, de mivel minden gyöngyösi találatra esett egy füredi, a különbség nem csökkent a csapatok között (9-13). Gábori góljával sikerült mínusz háromra zárkóznunk, majd neki köszönhetően tudtuk két gólra megközelíteni ellenfelünket, ezzel időkérésre ösztönözve a vendégek mesterét, Csoknyai Lászlót (11-13). Egy vendégtalálat után Duris volt eredményes, majd Németh Tamást küldték ki a játékvezetők, de a megítélt büntetőt Holló hárította, így maradt a 12-14. Lele Ákos hétméteresből zárkóztatta egy gólra csapatunkat, és a félidő végét jelző dudaszóig több gól nem is esett, így mindössze egygólos hátrányban vonulhattunk az öltözőbe.

01 bbgy bfured 1013 2

A vendégek kezdték jobban a második félidőt, hiába talált be Lele, a fürediek négy góllal válaszoltak, és 14-18-ra elléptek. Markez szépített, majd a 37. percben másodszor kerültünk emberhátrányba a második félidőben. Markez góljával 16-20 volt az állás, amikor Markez talált be, majd Hudák védett büntetőt, ám a kipattanóból a heteslövő Varsandán eredményes tudott lenni. Ismét Markez növelte a gyöngyösi gólok számát, de egy kimaradt büntetőnek is köszönhetően a vendégek góljai nagyobb ütemben gyarapodtak (18-23). Markez hetedik góljával jöttünk fel mínusz négyre, majd két vebdégtalálat után, az utolsó negyedóra kezdetén Konkoly Csaba kért időt (19-25). Két percre emberelőnybe kerültünk, amit nem sikerült gólra váltanunk, így a 49. percre tovább nőtt a különbség a csapatok között (19-26). A vendégek időkérését követően Kovacsics talált be büntetőből, de maradt a hétgólos távolság a két együttes között (20-27). Loncar lőtte a 21. gólunkat, de hét perccel a vége előtt már nyolc góllal vezetett az ellenfél (21-29). Négy perccel a vége előtt Loncar talált be (22-30), majd Németh és Markez is betalált még, de szorossá már nem tudtuk tenni a meccset, amelyet végül magabiztosan nyert meg a Balatonfüred, őrizve százszázalékos mérlegét.

K&H férfi kézilabda liga, 6. forduló

B. Braun Gyöngyös – Balatonfüredi KSE 24-31 (13-14)

01 bbgy bfured 1013 eleje

Gyöngyös, 600 néző
V.: Nagy F., Túróczy J.

Gyöngyös: Hudák, Holló M. (kapusok) – Martins 2, Urbán, Németh T. 2, Kovacsics 1 (1), Dumencic, Gábori 2, Duris 4, Loncar 2, Lele 3 (2), Markez 8, Mikita M., Tóth M., Igó. Edző: Konkoly Csaba.

Balatonfüred: Fazekas, Andó (kapusok) – Gerdán, Németh B. 2, Bóka 2, Déber, Máthé, Varsandán M. 2 (1)., Karvatski 2, Hornyák 3, Szita 4, Topic 2, Debreczeni 2, Kasparek 7, Semenov 5, Kemény L. Edző: Csoknyai István.

Hétméteresek: 6/3, ill. 3/1.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

01 bbgy bfured 1013 st1

Csoknyai István: – Kiváló kapusteljesítmény mellett a védekezésünk is nagyon feszes volt. Próbáltuk megakadályozni az ellenfél gyors lerohanásait, és az első félidő egy szakaszát leszámítva egy többnyire sikerült is. Lendületben vagyunk, jó mérkőzéseket játszunk, és a csapat ma is bebizonyította, hogy jó úton járunk.

Hornyák Péter: – Az első félidő végén volt egy öt-tíz perces rövidzárlatunk, de a második félidőre úgy tudtunk kijönni, hogy összeállt a védekezésünk, és az ellenfél lerohanásait is le tudtuk redukálni. Megyünk tovább.

Konkoly Csaba: – Nagyon jó passzban lévő, lendületes csapat ellen kellett volna hazai pályán eredményes kézilabdát mutatnunk, ami foltokban sikerült is. Az első félidőre büszkék lehetünk, jól visszajöttünk a meccsbe, és szorossá tudtuk tenni az eredményt. A második félidő azért fáj különösen, mert nem azt beszéltük meg, amit a pályán mutattunk. Ezt kihasználta a Balatonfüred, és ahogy a jól védő kapusok elbizonytalanítottak bennünket, úgy nyílt az olló. Örültem volna kisebb arányú vereségnek, de nagyot küzdöttünk, egy pillanatra sem adtuk fel, amit a csapatom erényének tartok.

Mitar Markez: – Egész héten erre a meccsre készültünk, de nem tudtuk maradéktalanul megvalósítani, amit gyakoroltunk, sok hibás lövésünk volt, védekezésben is több hibát vétettünk, amit a Balatonfüred azonnal kihasznált. Dolgozunk tovább, igyekszünk a következő mérkőzéseken pontokat szerezni.